Zaloguj się

Największy obiekt magazynowy w rejonie Warszawy gotowy

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Największy obiekt magazynowy w rejonie Warszawy gotowy Fot. Panattoni

Zakończyła się realizacja A2 Warsaw Park - największej inwestycji Panattoni w rejonie Warszawy. Budynek o powierzchni blisko 104 tys. m kw. powstał w Adamowie, tuż przy węźle "Grodzisk Mazowiecki" autostrady A2. Atrakcyjna lokalizacja przyciąga najemców. Prawie połowa powierzchni budynku już jest zajęta.

A2 Warsaw Park to największa inwestycja logistyczna Panattoni nie tylko w okolicach Grodziska Mazowieckiego, ale i w całym rejonie warszawskim. Obiekt stoi w odległości 4 km od centrum Grodziska i 30 km od Warszawy. Pierwszymi najemcami przestrzeni w budynku są głównie operatorzy logistyczni, np.: firma Raben Logistics Polska (30 100 m kw.), ID Logistics (blisko 7 300 m kw.) czy DSV (niemal 12 000 m kw.).

- To jedna z bardziej idealnych lokalizacji na centrum dystrybucyjno-logistyczne w rejonie Warszawy. Pozwala nie tylko na sprawną obsługę rynku stołecznego, ale i całego kraju. Pobliska autostrada A2 jest przy tym istotna także dla międzynarodowego ruchu logistycznego. Blisko stąd do Niemiec, które są przecież naszym największym partnerem handlowym. W ubiegłym roku wymiana handlowa między naszymi krajami osiągnęła wartość ponad 123 mld euro - mówi Marek Dobrzycki, Managing Director, Panattoni. - Nic dziwnego, że tę lokalizację Panattoni docenia od dawna. Tylko tutaj, łącznie z Panattoni Park Grodzisk I, II i III oraz realizacjami typu BTS, deweloper dostarczył już ponad 300 000 m kw.

A2 Warsaw Park ma prawie 104 tys. m kw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej w ramach jednego budynku. Obiekt ma 794 m długości. Jego szerokość w najszerszym punkcie wynosi 169 m. Do konstrukcji tego kolosa zużyto m.in. 7 tys. m sześc. betonowych elementów prefabrykowanych, 708 słupów, 1,7 ton stali konstrukcyjnej, a na podłogę wylano 18 tys. m sześc. betonu. Wykorzystano też blisko 21 tys. m kw. płyt warstwowych oraz 69 tys. m kw. kostki brukowej.
Z obiektu mogą korzystać najemcy z różnych branż zarówno do magazynowania, jak i lekkiej produkcji. Magazyn posiada wygodne place manewrowe oraz bramy wjazdowe z poziomu "0". Wyposażony jest w oświetlenie LED i spełnia normy certyfikatu BREEAM na poziomie GOOD.

Źródło: Panattoni

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Nowa siedziba DACHSER Polska w Strykowie
- Porty inwestują w terminale promowe

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 29 czerwiec 2020 13:11
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe