Zaloguj się

Pociąg blokowy GEFCO z Wuhan do Francji

Pociąg blokowy GEFCO z Wuhan do Francji Fot. GEFCO

Firma GEFCO przetransportowała 500 ton części motoryzacyjnych z Wuhan w Chinach do Francji. Do przewozu wykorzystano jeden z pierwszych pociągów blokowych, które wyruszyły z Wuhan po wybuchu epidemii koronawirusa i zawieszeniu wielu operacji logistycznych.

Zapotrzebowanie na transport kolejowy z Chin jest coraz większe, a większość połączeń ma metę w Niemczech. GEFCO podjęło więc bliską współpracę z operatorami kolejowymi i właścicielami terminali w celu koordynacji transportu i dopracowania szczegółów przejazdu dedykowanego pociągu blokowego bezpośrednio do Francji. Operator opracował rozwiązanie typu door-to-door, które obejmuje niezbędne ustalenia przed i po wykonaniu transportu drogowego i kolejowego, załadunek kontenerów u dostawców w Szanghaju i Chengdu, procedury celne oraz usługi magazynowe we Francji.
41 kontenerów dotarło do terminala Lille Dourges w Dourges na północy Francji w ciągu 19 dni, pokonując trasę 10 000 km i przemierzając siedem krajów: Chiny, Kazachstan, Rosję, Białoruś, Polskę, Niemcy i Francję. Dodatkowym wyzwaniem była dbałość o procedury bezdotykowe w terminalach obowiązujących w czasie zagrożenia COVID-19. Ładunek był zamknięty w szczelnych kontenerach przez 3 tygodnie, co pozwoliło uniknąć ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa.

- Organizacja przejazdu pierwszego pociągu blokowego z Wuhan do Francji była ważnym wydarzeniem dla GEFCO w obliczu wyzwań związanych z kryzysem COVID-19. W tym trudnym czasie nasze rozwiązanie kolejowe pokazało swoją wartość jako zrównoważona, efektywna kosztowo, atrakcyjna czasowo i niezawodna propozycja - podkreśla Alice Defranoux, Global Rail Manager z GEFCO.

Transport kolejowy jest ważną usługą w portfolio GEFCO. Głównym jego atutem jest to, że jest tańszy od transportu lotniczego. Istotny jest również aspekt ekologiczny. Pociąg blokowy z Chin do Europy umożliwił redukcję emisji CO2 o 4500 ton w porównaniu do usługi lotniczej.

- Cieszymy się, że ograniczenia zostają znoszone, a kraje dążą do ożywienia gospodarczego. Jestem bardzo dumna z bycia częścią zespołu GEFCO, w którym wszyscy w ramach współpracy z klientami dają z siebie wszystko i są w pełni zaangażowani w realizację postawionych celów - dodaje Alice Defranoux.

Źródło: GEFCO

O transporcie kolejowym czytaj także:
- LOTOS Kolej nadal będzie przewozić w Niemczech
- Korea Południowa i Wietnam w nowej ofercie SPEDCONT

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 29 czerwiec 2020 13:28
Zaloguj się by skomentować