Zaloguj się

Urzędowe paczkomaty w Krakowie

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Urzędowe paczkomaty w Krakowie Fot. InPost

Wydział Ewidencji Pojazdów i Kierowców Urzędu Miasta Krakowa dysponuje trzema specjalistycznymi Paczkomatami® Urząd 24. Dzięki nim mieszkańcy Krakowa będą mogli załatwiać sprawy urzędowe bez potrzeby wchodzenia do budynku i bezpośredniego kontaktu z urzędnikami.

Urządzenia dostarczone przez InPost będą służyć do odbioru m.in.: dowodu rejestracyjnego pojazdu w przypadku konieczności jego wymiany ze względu na zmiany w dowodzie, wtórników karty pojazdu, wtórników prawa jazdy, wtórników dowodu rejestracyjnego, wtórników tablic rejestracyjnych, dodatkowej tablicy rejestracyjnej, wtórników pozwolenia na kierowanie tramwajem, profilu kandydata na kierowcę, międzynarodowego prawa jazdy czy wpisu kwalifikacji zawodowej (kod 95 - pod warunkiem wcześniejszego zwrotu dotychczasowego prawa jazdy).
Rozwiązanie Paczkomat® Urząd 24 jest dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem w okresie zagrożenia koronawirusem, ale to także realizacja idei zarządzania miastem opartym na założeniach "smart city", czyli dążącym do poprawy standardu życia mieszkańców. Krakowskie urzędowe Paczkomaty® zostaną zamontowane przy trzech siedzibach Wydziału Ewidencji Pojazdów i Kierowców - przy al. Powstania Warszawskiego 10, na osiedlu Zgody 2 w Nowej Hucie i przy ul. Wielickiej 28A.
Dokumenty można odebrać w maszynie znajdującej się przy tej siedzibie urzędu, w której złożono wniosek. Jeśli wniosek został złożony elektronicznie, to dokumenty można odebrać z Paczkomatu® przy al. Powstania Warszawskiego 10.

- Cieszę się, że w Krakowie zaczęła działać nowa usługa InPost Urząd 24, która pozwoli mieszkańcom w szybki i bezpieczny sposób załatwić sprawę urzędową przy pomocy Paczkomatu®. To odpowiedź na rosnące obecnie zapotrzebowanie w zakresie bezkontaktowego i wygodnego załatwiania spraw administracyjnych. Takie rozwiązanie w okresie pandemii jest o wiele bezpieczniejsze zarówno dla mieszkańców, jak i dla samych urzędników. Wraz ze wzrostem popularności usługi, kolejne urządzenia trafią do innych wydziałów urzędu miasta i innych jednostek organizacyjnych - powiedział Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Składając wniosek w urzędzie, warto zapytać urzędnika, czy możliwe jest odebranie dokumentów z Paczkomatu®. Jeśli tak, InPost poinformuje petenta przez sms na podany numer telefonu, gdy dokumenty będą czekać na niego w maszynie. W wiadomości będzie widoczny kod potrzebny do jej otworzenia oraz termin odbioru dokumentów z urządzenia. Zamiast standardowego użycia panelu dotykowego można również skorzystać z darmowej aplikacji InPost Mobile z poziomu smartfona, która jest do pobrania w sklepach App Store i Google Play.

- Kraków dołącza do wielu innych miast, które już korzystają z naszej najnowszej usługi InPost Urząd 24. Co dla nas ważne, jest to pierwsze tak duże miasto, które postanowiło wykorzystać nowoczesne rozwiązania logistyczne także do obsługi mieszkańców. Nasze urządzenie jest dostępne nie tylko w ich godzinach pracy, ale przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Skonfigurowaliśmy nasze maszyny pod potrzeby Wydziału Ewidencji Pojazdów i Kierowców Urzędu Miasta Krakowa, dzięki czemu obieg dokumentów między urzędem a mieszkańcami będzie przebiegał szybko i sprawnie. Zainteresowanie usługą InPost Urząd 24 jest bardzo duże - zgłaszają się do nas dziesiątki kolejnych miast myślących o usprawnieniu pracy swoich urzędów za pośrednictwem naszych maszyn. Będziemy im pomagać - przekonuje Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost.

Specjalistyczne Paczkomaty® dostępne są także przy urzędach miasta i starostwach w: Gorzowie Wielkopolskim, Nowym Targu, Wołominie oraz Koszalinie. Urzędowych Paczkomatów® wciąż będzie przybywać. Aktualnie InPost prowadzi rozmowy z urzędami w kilkudziesięciu polskich miastach.

Źródło: InPost

O idei "smart city" czytaj także:
- Poznań - Smart City
- Innowacyjne "smartprzystanki" komunikacji miejskiej w Krakowie
- Smart city

Ostatnio zmieniany w czwartek, 02 lipiec 2020 15:26
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe