Zaloguj się

DB Schenker wzmacnia biznes dostaw oceanicznych i otwiera nowy magazyn konsolidacyjny

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
DB Schenker wzmacnia biznes dostaw oceanicznych i otwiera nowy magazyn konsolidacyjny Fot. DB Schenker

Magazyn w Sosnowcu przeznaczony jest dla przesyłek morskich w głębi lądu. Nowa oferta operatora jest skierowana do klientów z południa Polski.

Nowy magazyn w Sosnowcu (Container Freight Station) umożliwi konsolidację i dekonsolidację kontenerów drobnicowych. Operator logistyczny uruchomił 4 linie oceaniczne z chińskich portów w: Szanghaju, Ningbo, Hongkongu i Shenzhen. Przesyłki klientów po wpłynięciu do portu w Gdańsku będą w całości przetransportowane do Sosnowca i po rozformowaniu trafią do finalnych odbiorców. DB Schenker chce tym sposobem pozyskać klientów z regionu Dolnego i Górnego Śląska oraz Małopolski.

- Podjęte działania ułatwią proces planowania dostaw do drzwi i dodatkowo obniżą ich koszt. Dystans na ostatnim odcinku zmniejszy się z ponad 600 km od polskich portów do niecałych 100 km - wyjaśnia Justyna Jaśkiewicz, Head of LCL Cluster Poland and North East Europe w DB Schenker. - Kontenery wyprawiane z największego portu na świecie ulokowanego w Szanghaju po około 37 dniach docierają do Gdańska. Po rozładunku statku w ciągu dwóch dni roboczych trafiają do magazynu konsolidacyjnego w Sosnowcu.

Rozwiązanie DB Schenker dla drobnicy kontenerowej dedykowane jest firmom, które zmniejszyły swoje zamówienia w związku z pandemią koronawirusa i ich przesyłki nie wypełniają całego kontenera.

- W takim przypadku klient płaci za usługę frachtu morskiego proporcjonalnie do wielkości przesyłki - mówi Justyna Jaśkiewicz.

Źródło: DB Schenker

O transporcie morskim czytaj także:
- Rejs Volkswagena statkiem zasilanym niskoemisyjnym gazem ziemnym
- Szybkie morskie transporty drobnicowe Agility

Ostatnio zmieniany w piątek, 03 lipiec 2020 15:49
Zaloguj się by skomentować