Zaloguj się

Największe centrum logistyczne Rohlig Suus Logistics w Sokołowie pod Warszawą

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Największe centrum logistyczne Rohlig Suus Logistics w Sokołowie pod Warszawą Fot. Rohlig Suus Logistics

Nowy obiekt o łącznej powierzchni 48,5 tys. m kw. znajduje się na terenie Panattoni Park Warsaw South Janki. To największy hub Rohlig Suus Logistics, który pełni funkcje magazynowe i przeładunkowe.

Na centrum logistyczne składają się: terminal przeładunkowy typu cross-dock o powierzchni 10 tys. m kw., magazyn o powierzchni 36 tys. m kw. oraz część biurowa o powierzchni 2,5 tys. m kw. Połączenie tych funkcji przyczyni się do zmniejszenia liczby operacji handlingowych, a tym samym skróci czas realizacji zleceń, zwiększy bezpieczeństwo pracy, usprawni dostawę towarów i obniży jej koszty.

- Nowy obiekt został zaprojektowany od podstaw zgodnie z naszymi wymaganiami. Dzięki niestandardowej wysokości składowania oraz zmienionej siatce słupów możliwe było wyposażenie obiektu w system VNA (Very Narrow Aisle), umożliwiający optymalne wykorzystanie przestrzeni. Pojemność magazynu logistycznego przekroczy dzięki temu liczbę 55 tys. miejsc paletowych EUR oraz 25 tys. m sześc. towarów objętościowych - mówi Krzysztof Gąsiewski, dyrektor Oddziału Warszawa w Rohlig Suus Logistics.

Budynek został wyposażony w 102 doki i są one przystosowane do obsługi samochodów od pojazdu typu "bus" do samochodów 24T. Z kolei w części magazynowej znajdą się dodatkowe strefy umożliwiające przepakowywanie, preinstalację i testowanie towarów. Dobra lokalizacja, blisko terminala w Pruszkowie, umożliwia obsługę transportów kolejowych, morskich lub intermodalnych. Multikliencki obiekt pozwoli na dwukrotne zwiększenie wolumenu obsługiwanych przesyłek drobnicowych. Z nowej inwestycji skorzystają dotychczasowi i nowi klienci, zwłaszcza z branży AGD, FMCG i elektronicznej.
Oddział Rohlig Suus Logistics w Sokołowie k. Janek istnieje od 2013 r. Początkowo obiekt o powierzchni 26 tys. m kw. mieścił się w Prologis Park Janki. Dynamiczny rozwój zmusił firmę do zwiększenia powierzchni operacyjnej o 15 tys. m kw. w sąsiadujących obiektach Panattoni Park Janki I oraz Panattoni Park Janki II. W ubiegłym roku zdecydowano o przeniesieniu działalności do nowo powstałego budynku o powierzchni 48,5 tys. m. kw.

- Decyzja o konsolidacji dwóch z trzech obiektów warszawskiego oddziału nie była przypadkowa. W ostatnich latach widzimy bardzo wyraźny wzrost zainteresowania usługami logistycznymi na Mazowszu. Dzięki atrakcyjnej lokalizacji w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych, dobremu połączeniu z Warszawą oraz bliskości naszego trzeciego magazynu będziemy mogli oferować naszym klientom kompleksową usługę logistyczną - mówi Artur Malarski, dyrektor logistyki kontraktowej Rohlig Suus Logistics.

Nowy hub logistyczny powstał zgodnie ze standardem systemu certyfikacji ekologicznej BREEAM GOOD. Wyposażony jest między innymi w tzw. świetliki kominowe, dzięki czemu do pomieszczeń biurowych dociera światło dzienne. Zatrudnienie znajdzie w nim 500 osób.

Źródło: Rohlig Suus Logistics

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- DB Schenker wzmacnia biznes dostaw oceanicznych i otwiera nowy magazyn konsolidacyjny
- Największy obiekt magazynowy w rejonie Warszawy gotowy

Ostatnio zmieniany w wtorek, 07 lipiec 2020 12:45
Zaloguj się by skomentować