Zaloguj się

Neutralna węglowo logistyka Schleich

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Neutralna węglowo logistyka Schleich Fot. Kuehne+Nagel

Niemiecki producent zabawek, Schleich GmbH, zneutralizował swój ślad węglowy w transporcie morskim. Firma skorzystała z programu Kuehne+Nagel - Net Zero Carbon.

- Czynnikiem decydującym do wdrożenia neutralnej węglowo logistyki był zainicjowany przez Kuehne+Nagel program Net Zero Carbon. Cieszymy się ze współpracy opartej na wspólnie wyznawanych wartościach zarówno tych środowiskowych, jak i społecznych - mówi Dirk Engehausen, dyrektor generalny firmy Schleich GmbH.

Program Net Zero Carbon dostarcza kompleksowe rozwiązanie do neutralizacji śladu węglowego. Wykorzystanie przyjaznego dla środowiska transportu morskiego oraz wdrożenie kompensacji pozostałych emisji CO2 są gwarancją ekologicznych dostaw firmy Schleich. Kuehne+Nagel zajmuje się całym procesem i zapewnia płynną koordynację łańcucha dostaw. Dzięki programowi Net Zero Carbon Kuehne+Nagel wspiera swoich klientów w dążeniu do neutralności klimatycznej, ale operator na tym nie poprzestaje. Firma postanowiła, że do końca 2020 r. sama zneutralizuje bezpośrednie emisje dwutlenku węgla (w zakresie 1 i 2 protokołu w sprawie gazów cieplarnianych), a do 2030 r. rozszerzy to na logistykę swoich dostawców, takich jak: linie lotnicze, żeglugowe i firmy transportowe (zakres 3).

- Nowe partnerstwo z firmą Schleich pokazuje, że Kuehne+Nagel trzyma rękę na pulsie. Nasz program Net Zero Carbon był dla Schleich decydujący do wdrożenia pakietu gwarantującego neutralność węglową transportu morskiego. Cieszymy się, że możemy aktywnie wspierać Schleich w realizacji ich ambitnych celów klimatycznych - powiedział Otto Schacht, członek zarządu Kuehne+Nagel International AG odpowiedzialny za logistykę morską.

Źródło: Kuehne+Nagel

O ekologistyce czytaj także:
- Rejs Volkswagena statkiem zasilanym niskoemisyjnym gazem ziemnym
- Prologis dla środowiska

Ostatnio zmieniany w czwartek, 09 lipiec 2020 13:44
Zaloguj się by skomentować