Zaloguj się

DHL i DL Invest Group tworzą centrum logistyczne w Psarach

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
DL Invest Park Psary Fot. DHL DL Invest Park Psary

DHL, firma o globalnych kompetencjach logistycznych i DL Invest Group, przedsiębiorstwo o dużym doświadczeniu deweloperskim, łączą siły i wspólnie realizują centrum logistyczne w Psarach, w województwie śląskim. DL Invest Park Psary będzie składać się z nowoczesnych budynków magazynowych o powierzchni ponad 200 000 m kw.

Na działce o powierzchni ponad 40 ha powstanie komplementarny logistyczny kampus oferujący profesjonalne usługi logistyczne i optymalizację łańcucha dostaw - nowatorska koncepcja, łącząca centrum produkcyjne, magazynowe i dystrybucyjne z innowacyjnymi usługami logistycznymi. Budynki klasy A będą dostosowywane do potrzeb indywidualnych najemców i projektowane tak, aby zoptymalizować ich procesy logistyczne.
Inwestycja ma świetną lokalizację, z bezkolizyjnym dostępem do głównych arterii komunikacyjnych Śląska i dogodną komunikacją na południe, wschód i zachód Europy. Miejsce ułatwia pozyskanie wykwalifikowanej kadry pracowniczej w regionie i bezpośredni dostęp do transportu publicznego. Funkcjonuje już centrum przesiadkowe, które powstało dzięki współpracy DL Invest Group z samorządem Gminy Psary.
Budynki zostaną wyposażone w proekologiczne rozwiązania zgodnie z polityką GoGreen DHL. DHL deklaruje, że do 2050 roku chce zmniejszyć do zera poziom emisji zanieczyszczeń powstających w następstwie działań logistycznych.

- Liczymy na to, że w realizacji tego ambitnego celu istotną rolę odegra właśnie nowy projekt, w którym jak w soczewce skupią się wszystkie proekologiczne rozwiązania wdrażane przez DHL - mówi Wirginia Leszczyńska, COO DL Invest Group. - To był dla nas jeden z istotnych powodów wyboru partnera, ponieważ sami przykładamy ogromną wagę do zrównoważonego rozwoju. Procesy technologiczne oraz materiały wykorzystywane do tej pory przy realizacji inwestycji w DL Invest Park Psary spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa ekologicznego. Kluczowe jest dla nas maksymalne obniżanie kosztów eksploatacyjnych obiektów, dzięki stosowaniu nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań. Ocieplane ściany, system odzyskiwania deszczówki i recyklingu wody szarej, ekologiczny system grzewczy - to tylko kilka ze stosowanych przez nas w standardzie rozwiązań. Zwróciliśmy uwagę na to, że deklaracja DHL o zmniejszeniu poziomu emisji zanieczyszczeń oparta jest na solidnych podstawach; zrealizowanych już projektach z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, energooszczędnego oświetlenia, specjalnie projektowanych dachów, recyklingu odpadów oraz systemów ekologicznego pakowania przesyłek.

Inwestorem przedsięwzięcia jest DHL, który wykorzysta swoją logistyczną wiedzę i doświadczenie i będzie merytorycznie odpowiedzialny za realizację projektu. DL Invest Group będzie pełnił rolę partnera zarządzającego, odpowiedzialnego za generalne wykonawstwo i zarządzanie procesem realizacji.

- Naszym celem jest stworzenie dla naszych klientów docelowych, kompleksowych rozwiązań logistycznych zakładających optymalizację kosztów przy najwyższej efektywności poprzez wykorzystanie nowatorskich rozwiązań w przestrzeniach magazynowych - mówi Andries Retief, CEO DHL Supply Chain na region CEE. - Dzięki połączeniu naszego globalnego doświadczenia logistycznego z deweloperskim doświadczeniem DL Invest Group będziemy w stanie zaoferować naszym klientom najlepsze docelowe rozwiązania; połączenie nowoczesnej, uszytej na miarę przestrzeni wraz z dedykowaną obsługą logistyczną.

W tej chwili na terenie inwestycji stoją już dwa w pełni wynajęte budynki o powierzchni około 31 000 m kw. Kolejny budynek o powierzchni około 24 000 m kw. zostanie oddany do użytku we wrześniu 2020 r. Następny etap projektu o powierzchni 14 000 m kw. będzie gotowy w IV kwartale br. W przyszłości planowana jest jeszcze realizacja około 130 000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

Źródło: DHL

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Nowy magazyn e-commerce na Słowacji
- Największe centrum logistyczne Rohlig Suus Logistics w Sokołowie pod Warszawą

Ostatnio zmieniany w środa, 15 lipiec 2020 16:13
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe