Zaloguj się

FREJA i nowoczesne centrum logistyczne w Szczecinie

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
FREJA i nowoczesne centrum logistyczne w Szczecinie Fot. FREJA

Skandynawska firma transportowa FREJA zakończyła budowę centrum logistycznego w Szczecinie. Inwestycja powstała w dzielnicy Płonia, na terenie dawnej giełdy samochodowej i zajmuje powierzchnię 8 hektarów.

Firma FREJA oferuje m.in. usługi przeładunku, pakowanie, etykietowanie i przechowywanie. Centrum logistyczne posiada: nowoczesne hale magazynowe o powierzchni ponad 10 000 m kw. dla składowania palet, biuro o powierzchni blisko 1 000 m kw. oraz parking na 250 naczep. Procesy logistyczne obsługiwane są przez nowoczesny system WMS. Oprócz stref przeznaczonych na składowanie towarów i obsługę logistyczną wydzielono miejsca odpoczynku dla kierowców.
Szczecin jest dobrą lokalizacją dla projektu skandynawskiego inwestora z uwagi na sąsiedztwo Niemiec i łatwy dostęp do pozostałej części Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Miasto jest także centralnym punktem logistycznym w kierunku Skandynawii i bramą do Europy Zachodniej.

- Dzięki nowemu obiektowi i połączeniu usług magazynowych oraz transportowych FREJA ma możliwość świadczenia kompleksowych usług logistycznych. Bez wątpienia inwestycja jest efektem rozwoju branży logistycznej w Polsce oraz samym Szczecinie. Strategiczna lokalizacja na skrzyżowaniu szlaków wszystkich rodzajów transportu, a także łatwy dostęp do rynków zbytu i zaopatrzenia w Europie i na świecie, czynią ze Szczecina miejsce dogodne do ulokowania biznesu z branży logistycznej - podkreśla Tomasz Cegielski, dyrektor zarządzający, FREJA Transport & Logistics sp. z o.o.

FREJA to największa prywatna firma logistyczna w Skandynawii. Jej główna siedziba zlokalizowana jest w Danii, w miejscowości Skive. Firma posiada także liczne oddziały w: Finlandii, Norwegii, Szwecji, Chinach i Polsce. Oprócz centrum logistycznego w Szczecinie FREJA posiada swoje polskie biura w Łodzi, Błoniu, Gdyni i Tczewie.
W 2018 r. FREJA przejęła duńską firmę Transcargo wraz z jej oddziałami w pozostałych polskich miastach i taborem około 400 naczep. W styczniu 2020 r. Transcargo sp. z o.o. zmieniło nazwę na FREJA Transport & Logistic sp. z o.o. Dzięki przejęciu Transcargo, FREJA zwiększyła swój tabor do 2 700 naczep i umocniła swoją pozycję na rynku przewozowym pomiędzy Danią, krajami bałtyckimi, Europą Środkową i Grecją. Teraz ma szansę zostać kompleksowym dostawcą na rynku logistyki w Europie.
W nowym centrum logistycznym w Szczecinie zatrudnienie znajdzie około 100 osób. Oficjalne otwarcie obiektu zaplanowane jest na jesień.

Źródło: FREJA

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- DHL i DL Invest Group tworzą centrum logistyczne w Psarach
- Nowy magazyn e-commerce na Słowacji
- Największe centrum logistyczne Rohlig Suus Logistics w Sokołowie pod Warszawą

Ostatnio zmieniany w środa, 15 lipiec 2020 10:53
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe