Zaloguj się

EnerGO!, czyli Energa dla elektromobilności

EnerGO!, czyli Energa dla elektromobilności Fot. Energa

Energa Obrót chce przyciągnąć klientów biznesowych posiadających pojazdy elektryczne oraz zapewnić im źródło ładowania dla własnej floty samochodów, dlatego przygotowała specjalną ofertę z możliwością skorzystania z dofinansowań na elektromobilność.

Oferta EnerGO! jest atrakcyjnym rozwiązaniem m.in. dla przedsiębiorców, którzy korzystają z floty pojazdów elektrycznych. Energa Obrót oferuje im montaż i obsługę indywidualnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Usługa zapewni przedsiębiorcom źródło zasilania w postaci stacji wolnostojącej lub ściennej (tzw. wallbox) oraz monitoring pracy urządzenia. Zebrane dane pozwolą m.in. na optymalizację pracy pojazdów elektrycznych i ich ekonomiczne użytkowanie.
Oferta dostępna jest w dwóch wariantach: Start i Now. Wariant Start jest przeznaczony dla przedsiębiorstw, które dopiero przymierzają się do montażu własnej stacji. Dla nich Energa Obrót proponuje audyt instalacji elektrycznej i jej przebudowę oraz instalację i konfigurację urządzenia. Wariant Now to propozycja dla tych, którzy mają już własną stację, ale chcieliby efektywniej wykorzystać potencjał elektromobilności poprzez włączenie ładowarki do sieci Energi.
Stacje mogą być skonfigurowane do pracy offline bądź online. W pierwszym przypadku korzystanie z nich jest bardzo proste - wystarczy podpiąć się do urządzenia. W trybie online stacja jest połączona z systemem IT Energi Obrót - aby z niej skorzystać, trzeba posiadać kartę RFiD.
Co ważne, w ramach oferty EnerGO! eksperci spółki zajmą się przygotowaniem dla swoich klientów wniosków o dofinansowanie na rozwój elektromobilności ze specjalnych programów rządowych, prowadzonych przez Ministerstwo Klimatu oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Są to programy: Zielony samochód - kierowany do osób fizycznych, które chcą kupić samochód elektryczny, KOLIBER - adresowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, które chcą wykorzystywać zakupiony samochód jako taksówkę oraz eVAN - przygotowany dla przedsiębiorców, którzy chcą kupić minibusa. W ramach programów KOLIBER lub eVAN, oprócz dofinansowania na zakup e-auta, istnieje też możliwość uzyskania dopłaty do 5 tys. zł do zakupu i montażu stacji ładowania.
Oferta Energi Obrót wpisuje się w dynamiczne działania prowadzone przez spółkę w obszarze elektromobilności. Obecnie w sieci własnej Grupy Energa znajdują się 44 ogólnodostępne stacje ładowania. Grupa przygotowuje się również do wdrożenia innowacyjnego na polskim rynku pilotażu trzech urządzeń instalowanych na słupach oświetleniowych.

Źródło: Energa

O stacjach ładowania pojazdów elektrycznych czytaj także:
- 200 000 punktów ładowania w Europie dla elektrycznych aut marki Volvo
- PKN ORLEN otwiera się na elektromobilność
- Potrzebna infrastruktura do ładowania e-ciężarówek

Ostatnio zmieniany w czwartek, 16 lipiec 2020 10:56
Zaloguj się by skomentować