Zaloguj się

C.H. Robinson i Microsoft transformują łańcuchy dostaw

C.H. Robinson i Microsoft transformują łańcuchy dostaw Fot. C.H. Robinson

Firmy C.H. Robinson i Microsoft Corp. łączą siły, by cyfrowo przekształcić logistykę i łańcuchy dostaw. Współpraca połączy technologie chmurowe C.H. Robinson Navisphere® i Microsoft Azure w celu uwidocznienia ładunków w czasie rzeczywistym w łańcuchu dostaw i przyspieszenia tempa wdrażania innowacji w transporcie.

- Tempo zmian, które obserwujemy dzisiaj w branży łańcucha dostaw, jest niespotykane. Dzięki możliwości szybkiego skalowania i adaptacji naszej technologii jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom przewagę konkurencyjną - mówi Chris O’Brien, Chief Commercial Officer w C.H. Robinson. - Wciąż inwestując i ulepszając naszą technologię, opracowaną przez ekspertów łańcucha dostaw i skierowaną dla nich, chcemy współpracować z firmami, które są liderami w swojej klasie i przyniosą największą wartość naszym klientom. Dzięki platformie chmurowej Microsoft Azure zyskujemy większą skalowalność, najwyższe bezpieczeństwo danych i większą szybkość aplikacji, co jest korzystne dla naszych klientów i operatorów na całym świecie.

Navispehere, globalna platforma C.H. Robinson przeznaczona do zarządzania transportem intermodalnym, może wykorzystywać Azure IoT Central do integracji monitorowania urządzeń IoT mierzących temperaturę, wstrząsy, pochylenie, wilgotność, światło i ciśnienie w przesyłkach. Wdrożenie tego rozwiązania zapewni klientom bardziej szczegółową wiedzę na temat towarów przemieszczających się w łańcuchu dostaw. C.H. Robinson i Microsoft współpracują z wieloma firmami z listy Fortune 250, co oznacza, że sojusz jeszcze bardziej ułatwi skalowanie i opracowywanie nowych rozwiązań. Dzięki temu najwięksi dostawcy na świecie będą mogli cieszyć się większą wydajnością łańcucha dostaw oraz widocznością w czasie rzeczywistym.

- Jesteśmy zobowiązani, aby dostarczyć klientom bezpieczną i łatwą w użyciu platformę, dzięki której mogą oni tworzyć inteligentne i pewne rozwiązania, niezależnie od miejsca podróży IoT - komentuje Sam George, Corporate Vice President, Azure IoT, Microsoft. - Jesteśmy podekscytowani współpracą z C.H. Robinson. Możemy przekształcać branżę łańcucha dostaw, wykorzystując nasze rozwiązania - Microsoft Azure i Azure IoT.

Navisphere jest obecnie używany w całym globalnym łańcuchu dostaw firmy Microsoft, dzięki czemu ma ona w czasie rzeczywistym wgląd w zapasy - w czasie postoju lub w ruchu, w dowolnym miejscu na świecie. We współpracy z Microsoft, C.H. Robinson zbudował Navisphere Vision - globalny produkt zapewniający widoczność w czasie rzeczywistym, który wykorzystuje rozwiązania Azure IoT, uczenie maszynowe i analizy predykcyjne do oceny potencjalnych zakłóceń w łańcuchach dostaw. Łańcuch dostaw Microsoftu, dzięki działowi TMC należącego do C.H. Robinsona i Navisphere Vision, wciąż ewoluuje, aby zapewnić większą przewidywalność i umożliwić podejmowanie słusznych decyzji różnym grupom biznesowym.

- Łańcuch dostaw przyszłości jest mądrzejszy, bardziej stabilny i można nim nawigować z nowym poziomem widoczności dzięki naszej współpracy. Nasi klienci zyskają jeszcze większą przewagę konkurencyjną, a także wiodące w branży spostrzeżenia i specjalistyczną wiedzę - mówi Jordan Kass, President of Managed Services w C.H. Robinson.

Oprócz innowacji C.H. Robinson w platformie Azure, firma wykorzystuje również Dynamics 365 i Power BI, aby usprawnić narzędzie do zarządzania relacjami z klientami (CRM) od małych firm po największych światowych spedytorów. W ramach współpracy z Microsoft C.H. Robinson zintegruje narzędzia wyceny, realizacji i zarządzania transportem w czasie rzeczywistym, które są obecnie integrowane z Dynamics 365, dzięki czemu te nowe możliwości logistyczne sterowane cyfrowo będą dostępne dla klientów Microsoft.

Źródło: C.H. Robinson

O elektronicznych platformach transportowych czytaj także:
- Kuehne + Nagel wprowadza platformę eShipAsia

Ostatnio zmieniany w czwartek, 16 lipiec 2020 12:07
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe