Zaloguj się

UPS doręcza w soboty

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
UPS doręcza w soboty Fot. UPS

Firma kurierska UPS wprowadza usługę UPS Saturday Standard®. W związku ze wzrostem wolumenu zakupów internetowych UPS będzie realizować doręczenia przesyłek również w soboty.

Usługa UPS będzie aktywna w: Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Hiszpanii, we Włoszech i Francji oraz w Polsce. Pozwoli ona wielu firmom, zwłaszcza detalistom, dotrzeć do swoich klientów w weekend.

- Pandemia koronawirusa znacząco przyspieszyła rozwój sektora e-commerce. Częstsze zakupy w sieci, według najnowszego raportu e-Izby opracowanego przez Mobile Institute pt. "Omni-commerce. Kupuję wygodnie 2020" deklaruje już 27% internautów. To ogromny potencjał do wykorzystania dla sprzedawców internetowych, a także duże logistyczne wyzwanie. Dlatego też wprowadzamy dla nich dodatkową możliwość doręczenia przesyłek w sobotę, by mogli sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu oraz dalej rozwijać swój biznes online - powiedział Piotr Sitarek, dyrektor generalny w UPS Polska.

Nowa usługa UPS nie wiąże się z dodatkową opłatą. Doręczenie w soboty będzie realizowane według stawek obowiązujących w dni powszednie do 17 tys. lokalizacji UPS Access Point na ośmiu największych rynkach e-commerce w Europie. Alternatywne punkty odbioru UPS Access Point zlokalizowane są w osiedlowych sklepach, kioskach czy kawiarniach, otwartych do późnych godzin wieczornych, a także w weekendy. Wybierając dostawę do takiego punktu, kupujący online nie muszą oczekiwać na kuriera w domu. Wystarczy, że odbiorą swoją przesyłkę w dogodnym dla siebie czasie i miejscu. Nowa usługa uzupełnia istniejącą już ekspresową usługę doręczeń w sobotę UPS Express Saturday, która realizowana jest teraz przed południem.

- Pandemia COVID-19 przyspieszyła rozwój handlu internetowego, a sprzedaż detaliczna w Europie wzrosła o ponad 60% w szczytowym momencie zamknięcia w połowie kwietnia - powiedział Lou Rivieccio, prezes UPS Europe. - Poprzez wprowadzenie opcji doręczeń w soboty, w ramach usługi UPS Standard, pomagamy firmom dostosować się do nowego środowiska, oferując im rozwiązania, które odpowiadają na oczekiwania ich klientów. E-detaliści mogą teraz dotrzeć z dostawą w soboty do około 80% populacji na ośmiu głównych europejskich rynkach e-commerce.

Oferta większego wachlarza usług UPS możliwa jest dzięki wcześniejszym inwestycjom firmy. UPS znacznie rozbudował swoją sieć w Europie, inwestując w nią w ostatnim czasie 2 mld dolarów. Ma więc możliwości szybszej i skuteczniejszej obsługi zamówień swoich klientów w 220 krajach i regionach.

Źródło: UPS

O branży KEP czytaj także:
- "Nie zabija się posłańca" - branża kurierska w rozkwicie w dobie koronawirusa
- Żabka będzie mieć swoje automaty do obsługi paczek
- InPost ma już 7 tys. Paczkomatów
- Rynek kurierski w dobrej formie, ale zadłużony

Ostatnio zmieniany w sobota, 18 lipiec 2020 11:49
Zaloguj się by skomentować