Zaloguj się

Nowe centrum logistyczne DB Schenker w Luksemburgu

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Nowe centrum logistyczne DB Schenker w Luksemburgu DB Schenker

DB Schenker rozszerza swoją działalność w Europie i otwiera nowe centrum logistyczne w Luksemburgu. Nowa inwestycja znajduje się w pobliżu terminala cargo.

Firma WDP Luksemburg wybuduje nowe centrum dystrybucyjne o powierzchni około 15 000 m kw. w strefie logistycznej Eurohub Center w Contern. Operator logistyczny DB Schenker wynajmie tu około 7000 m kw. na dziesięć lat. Centrum będzie powiązane z europejską i światową siecią DB Schenker i zapewni bezpośrednie połączenia ze wszystkimi głównymi rynkami konsumenckimi.

- Dzięki ścisłej współpracy z rządem Luksemburga i naszym partnerem z branży nieruchomości, firmą WDP, udało się znaleźć nową lokalizację w centrum Eurohub w Contern. Obiekt powstanie zgodnie z wysokimi standardami zrównoważonego rozwoju i umożliwi zatrudnienie 100 pracowników - mówi Emile Goossens, Chief Financial Officer w Schenker Logistics Benelux.

- Dzięki nowemu terminalowi będziemy mogli zaoferować kompleksowe portfolio usług w całym łańcuchu dostaw - twierdzi Axel Quadt, Managing Director w Schenker Luksemburg GmbH. - Nowy obiekt pozwoli zwiększyć możliwości załadunku i rozładunku dla przesyłek lotniczych. Dodatkowo będziemy mogli dalej rozszerzać oferowane przez nas usługi i dostarczać wartość dodaną w przewozach drobnicowych z wykorzystaniem pełnej siatki połączeń Schenkera.

DB Schenker działa w Luksemburgu od 1989 r. Początkowo funkcjonowało tu centrum transportu lotniczego. Później operator logistyczny rozszerzył swoje portfolio o: fracht morski, transport lądowy i logistykę magazynową. Dziś Schenker Logistics BeNeLux inwestuje w nowoczesne obiekty, umożliwiające skuteczną realizację każdego typu zleceń. Otwarcie nowego centrum logistycznego DB Schenker w Luksemburgu planowane jest na IV kwartał 2021 roku.

Źródło: DB Schenker

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Nowy magazyn DACHSERA w Karlsruhe
- FREJA i nowoczesne centrum logistyczne w Szczecinie
- Nowy magazyn e-commerce na Słowacji

Ostatnio zmieniany w sobota, 18 lipiec 2020 11:52
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe