Zaloguj się

Montaż wózków widłowych w Kołbaskowie - nowy obiekt Panattoni dla Grupy KION

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Montaż wózków widłowych w Kołbaskowie - nowy obiekt Panattoni dla Grupy KION Fot. Panattoni

W Kołbaskowie pod Szczecinem stanął obiekt o powierzchni ponad 44 tys. m kw. Mieści się w nim zakład montażowy wózków widłowych dla Grupy KION - jednego z największych dostawców rozwiązań intralogistycznych i technologii magazynowej na świecie, w skład którego wchodzą marki: Linde, STILL i Dematic.

Montażownia zlokalizowana jest w sąsiedztwie trasy A6, 2 km od granicy z Niemcami. Pozwoli to dotrzeć do Berlina i jego lotnisk w niecałe dwie godziny. Tylko 40 minut dzieli tę lokalizację od lotniska w Szczecinie, a drugie tyle od portu morskiego Szczecin-Świnoujście. Pobliska droga ekspresowa S3 docelowo połączy województwo zachodniopomorskie z Poznaniem, Wrocławiem i czeską Pragą.

- Dzięki takiej lokalizacji i doskonałej infrastrukturze w regionie możemy z powodzeniem obsługiwać rynki EMEA (Europa, Afryka, Bliski Wschód) oraz korzystać z doskonałej sieci miejscowych dostawców - twierdzi Knut Angres, kierownik zakładu z KION Group.

W ultranowoczesnym budynku, oprócz części produkcyjnej, znajduje się także centrum badawczo-rozwojowe oraz centrum administracyjne. Realizacja inwestycji była dość skomplikowana ze względu na wymagające normy w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

- Dzięki znakomitej współpracy tak z Grupą KION, jak i gminą Kołbaskowo oraz starostwem powiatowym w Policach, powstał obiekt niezwykle nowoczesny oraz zrealizowany w zgodzie z najlepszymi standardami zrównoważonego rozwoju - powiedział Michał Samborski, Head of Development z Panattoni.

Ochrona środowiska to część strategii Grupy KION. W ubiegłym roku firma zmniejszyła emisję gazów cieplarnianych o 6 procent, a około 85 procent wózków przemysłowych, produkowanych przez firmę, jest już zasilanych elektrycznie.

- Inwestycja powstała też zgodnie z certyfikatem środowiskowym BREEAM na poziomie VERY GOOD, co gwarantuje realizację budynku zgodnie z bardzo restrykcyjnymi wytycznymi odnośnie ochrony środowiska - dodaje Katarzyna Kujawiak, Development Director z Panattoni.

Realizacja projektu Panattoni dla Grupy KION rozpoczęła się w ubiegłym roku i trwała niecałe 10 miesięcy. Pełna produkcja ruszy wiosną 2021 roku. Docelowo pracę znajdzie tu 150 osób.

Źródło: Panattoni

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Nowe centrum logistyczne DB Schenker w Luksemburgu
- Nowy magazyn DACHSERA w Karlsruhe
- FREJA i nowoczesne centrum logistyczne w Szczecinie

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 20 lipiec 2020 11:23
Zaloguj się by skomentować