Zaloguj się

Intermodalna współpraca HUPAC i DB Cargo Polska

Intermodalna współpraca HUPAC i DB Cargo Polska Fot. Pixabay

Kolejowy operator Intermodalny w Europie HUPAC oraz DB Cargo Polska, spółka operatora kolejowego w Europie - grupy DB Cargo od wielu lat współpracują w zakresie transportu intermodalnego. Efektem porozumienia są już 3 mln ton towarów przeniesionych z dróg na tory.

DB Cargo Polska we współpracy ze spółką matką DB Cargo, spółkami siostrzanymi DB Cargo Netherlands i DB Cargo Czechia oraz kolejami białoruskim i firmą Raaberbahn, realizuje na zlecenie firmy HUPAC pociągi na trasach: Antwerpia - Pruszków, Brześć - Pruszków - Wiedeń, Ruhland - Kąty Wrocławskie - Sławków. Usługa realizowana jest według stałego rozkładu jazdy, możliwa jest więc przewidywalność terminu przesyłki.
Pociągi transportują: kontenery, kontenery zbiornikowe oraz naczepy. Transporty realizowane są przy użyciu taboru własnego oraz klienta. Na potrzeby przewozów pracują najnowocześniejsze lokomotywy wielosystemowe Siemens Vectron. Dzięki temu wyeliminowano konieczność podmiany lokomotywy przy przekraczaniu granic, a tym samym skrócono czas przejazdu.
W ciągu 8 lat pociągi wykonały 2 mln tonokilometrów pracy przewozowej i przetransportowały 3 mln ton towarów. Rozwiązanie to przyczyniło się do zmniejszenia liczby ciężarówek na drogach o 180 tys. oraz zapobiegło emisji aż 200 ton dwutlenku węgla do atmosfery.

- Cieszę się, że tak uznany w Europie operator intermodalny, jakim jest firma HUPAC, zaufał nam i powierzył realizację przewozów intermodalnych. Kolejowy transport intermodalny to przyszłość. Z roku na rok osiągane wskaźniki pokazują jego olbrzymi potencjał oraz skuteczność w konkurowaniu z transportem drogowym. Istotny jest również wymiar ekologiczny, tak ważny dla nas oraz naszego klienta, gdzie ślad węglowy kolei jest kilkunastokrotnie mniejszy niż pozostałych środków transportu - mówi Paweł Pucek, członek zarządu ds. sprzedaży DB Cargo Polska. - Mogę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by świadczone przez nas usługi realizowane były nadal na poziomie satysfakcjonującym naszego klienta.

Źródło: DB CARGO

O transporcie intermodalnym czytaj także:
- Nowe połączenie kolejowe między Warszawą a Portem Gdynia
- Przewozy intermodalne rosną

Ostatnio zmieniany w środa, 22 lipiec 2020 12:15
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe