Zaloguj się

DB Schenker otworzył kolejny terminal w Finlandii

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
DB Schenker otworzył kolejny terminal w Finlandii Fot. DB Schenker

Nowy obiekt zlokalizowany niedaleko Turku jest drugim, pod względem wielkości, terminalem przeładunkowym w Finlandii i przeznaczony jest do obsługi przesyłek w Skandynawii. Inwestycja kosztowała 26 mln euro.

Nowy terminal położony jest na rozwiniętym logistycznie obszarze Avanti w gminie Lieto i realizuje głównie obsługę logistyczną e-commerce.

- Terminal w Turku stanie się ważnym punktem obsługi logistycznej w Finlandii. Większe możliwości sortowania pozwalają nam przyjąć znaczną część skandynawskiego wolumenu zakupów internetowych. W przeciwieństwie do wielu innych operatorów oferujemy naszym klientom kompleksowe rozwiązania, w tym: transport drogowy, lotniczy i oceaniczny z dostawami paczek oraz logistykę kontraktową. Wierzymy, że wszystkie te usługi pozwolą nam na dalszy rozwój. Jesteśmy częścią silnej fińskiej i międzynarodowej sieci. Możemy dostosować się więc do wymagań naszych klientów oraz stworzyć oferty, które najlepiej spełniają ich potrzeby - powiedział Petteri Nurmi, CEO DB Schenker w Finlandii.

Nowy terminal jest drugim co do wielkości w Finlandii. Jego powierzchnia obejmuje: 14 000 m kw. ogrzewanego obiektu, 3 300 m kw. hali do obsługi długich i ciężkich przesyłek oraz 500 m kw. hali dla pojazdów dostarczających towary. Całość pomieściłaby 14 boisk piłkarskich. Paczki są obsługiwane przy pomocy sortownika o długości 50 m, z wydajnością około 4 500 paczek na godzinę. Na terenie terminalu znajduje się również 106 doków przeładunkowych.
Inwestorzy zadbali o aspekt ekologiczny. Budynek wykorzystuje energię słoneczną i geotermalną i posiada 606 fotowoltaicznych paneli słonecznych, które wytwarzają znaczną część zużywanej energii elektrycznej. Ponadto wszystkie systemy oświetleniowe są wyposażone w diody LED, a system ogrzewania i klimatyzacji wykorzystuje energię geotermalną. Na terenie obiektu znajdują się stacje ładowania ciężarówek elektrycznych.
DB Schenker zatrudnia na terenie Finlandii ponad 1 300 osób w swoich 18 terminalach. W nowym obiekcie zatrudniono 600 specjalistów. Operator korzysta również z 25 terminali swoich logistycznych partnerów.

Źródło: DB Schenker

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Powstaje nowy oddział DACHSER w Niemczech
- Montaż wózków widłowych w Kołbaskowie - nowy obiekt Panattoni dla Grupy KION
- Nowe centrum logistyczne DB Schenker w Luksemburgu

Ostatnio zmieniany w czwartek, 23 lipiec 2020 12:00
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe