Zaloguj się

Płocki Rower Miejski zwiększa zasięg

Płocki Rower Miejski zwiększa zasięg Fot. PKN ORLEN

Płoccy rowerzyści mają już do dyspozycji 500 rowerów miejskich w ponad 56 punktach zlokalizowanych w Płocku oraz na obrzeżach miasta. PKN ORLEN wyposażył właśnie Płocki Rower Miejski w dodatkowe 250 rowerów w 25 lokalizacjach.

Stacje rowerowe PKN ORLEN będą w pełni kompatybilne z istniejącym systemem miejskim. Niezależnie od tego, gdzie rower zostanie wypożyczony, będzie można pozostawić go w dowolnych terminalach PKN ORLEN na terenie miasta i odwrotnie. Rowery ORLENU będą wypożyczane z wykorzystaniem obecnie funkcjonujących aplikacji miejskich oraz na dotychczas obowiązujących zasadach finansowych.

- W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu poszerzamy ofertę dla lokalnej społeczności w Płocku. Dwukrotne zwiększenie bazy rowerów płockiego systemu miejskiego to kolejny projekt, którego beneficjentami będą mieszkańcy miasta i okolic, a także turyści. W ten sposób umiejętnie łączymy społeczną odpowiedzialność biznesu z promocją aktywnego trybu życia - mówi Agata Górnicka, dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem w PKN ORLEN.

Wybór lokalizacji stacji rowerowych nie był przypadkowy. Pod uwagę brano przede wszystkim potrzeby zgłaszane przez mieszkańców na forach dyskusyjnych, opinie członków klubu turystyki rowerowej, odległości pomiędzy stacjami, bliskie położenie ścieżek rowerowych, a także sugestie ze strony właścicieli gruntów. Stacje rowerowe PKN ORLEN staną m.in. przed Teatrem Dramatycznym od strony Pasażu Vuka Karadžica, w pobliżu Cmentarza Komunalnego przy ul. Bielskiej, po przeciwnej stronie Centrum Aktywności Seniora przy ul. Otolińskiej oraz w okolicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, przed Stadionem Miejskim przy ul. Mickiewicza, w sąsiedztwie szkoły Centrum Edukacji przy skrzyżowaniu ul. Łukasiewicza z ul. Kobylińskiego, skrzyżowaniu ulic Bielska - Mickiewicza oraz przed Ogródkiem Jordanowskim od strony al. Jana Kilińskiego, a także na działce po byłej stacji CPN przy ul. Bielskiej graniczącej z ul. Kwiatka. Rowery będzie można także wypożyczać w pobliżu stacji paliw ORLEN zlokalizowanych przy ul. Chemików, ul. Wyszogrodzkiej 123, ul. Wyszogrodzkiej 150, a także przy ul. Targowej oraz przy skrzyżowaniach - ul. Mazowieckiej z ul. J. Korczaka, ul. Harcerskiej z ul. Kasztanową, ul. Przemysłowej z ul. Kostrogaj oraz ul. Miodowej i ul. Mościckiego. Ze względu na to, że wielu mieszkańców Płocka korzysta z jednośladów, dojeżdżając do pracy, stacje rowerowe zostaną zlokalizowane w okolicy Zakładu Produkcyjnego przed Bramą nr 1 oraz Bramą nr 2. Miłośnicy dłuższych rowerowych wycieczek będą mogli dojechać również do stacji rowerowych, które powstaną na obrzeżach lub poza miastem, np. do Liszyna, do Słupna, do Parku Mościckiego na Radziwiu, do kąpieliska w Grabinie, a także do centrum Łącka.

- Niezwykłe położenie naszej gminy wśród lasów i jezior oraz niemal 40-kilometrowa sieć ścieżek rowerowych i 30 km ścieżek dydaktycznych sprawia, że turyści traktują nasz obszar jako atrakcyjny teren do aktywnego wypoczynku. Dlatego też cieszy nas fakt zainstalowania stacji rowerowych w naszej okolicy. Mam nadzieję, że wpłynie to na wzrost aktywności fizycznej wśród mieszkańców jak i gości naszej gminy - mówi Zbigniew Białecki, wójt Gminy Łąck.

Wypożyczanie pojazdów będzie możliwe po przygotowaniu i utwardzeniu gruntów do montażu terminali i stojaków na rowery. Jak wynika z analiz operatora systemu Nextbike, Płock po zainstalowaniu przez PKN ORLEN dodatkowych stacji rowerowych, będzie najlepiej wyposażonym w rowery miastem w Polsce z liczbą mieszkańców powyżej 100 tys.

Źródło: PKN ORLEN

O rowerach miejskich czytaj także:
- Kłopoty Nextbike Polska
- Poznań zwiększa mobilność - nowe rozwiązania w komunikacji publicznej

Ostatnio zmieniany w czwartek, 23 lipiec 2020 13:22
Zaloguj się by skomentować