Zaloguj się

Ruszyła produkcja e-Craftera

Ruszyła produkcja e-Craftera Fot. Volkswagen Samochody Dostawcze

Fabryka Volkswagena we Wrześni rozpoczęła seryjną produkcję e-Craftera. To już drugi, obok MAN eTGE, w pełni zelektryzowany model produkowany we wrzesińskim zakładzie.

Po dwuletniej współpracy z fabryką w Hanowerze zakład we Wrześni przejął całkowicie produkcję e-Craftera.

- Zakład we Wrześni jest jedną z najnowocześniejszych fabryk motoryzacyjnych na świecie. Od 2016 roku, czyli od uruchomienia tego zakładu konsekwentnie rozwijamy nasze kompetencje i poszerzamy portfolio produkowanych tutaj samochodów. Zarówno sam zakład we Wrześni, jak i uruchomienie produkcji każdego kolejnego wariantu Craftera są ważnymi kamieniami milowymi dla Volkswagen Poznań i Marki Volkswagen Samochody Dostawcze - powiedział Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań.

- Produkcja e-Craftera w fabryce we Wrześni jest niewątpliwym sukcesem całej załogi Volkswagen Poznań. Wcześniej produkcja tego modelu była realizowana we współpracy z zakładem w Hanowerze, a dzisiaj przejmujemy pełną odpowiedzialność za ten projekt. Niesie to ze sobą zwiększenie bezpieczeństwa zatrudnienia oraz stabilność na przyszłość. Dodatkowo cieszy nas, że nasza załoga pozyska know-how, a także po raz kolejny podniesie swoje kompetencje, m.in. poprzez dodatkowe szkolenia związane z tym projektem - twierdzi Piotr Olbryś, przewodniczący OM NSZZ Solidarność.

Elektromobilność to jeden z wiodących trendów w transporcie. Volkswagen Samochody Dostawcze dostarcza na rynek w pełni elektryczne samochody dostawcze, które doskonale sprawdzają się w warunkach logistyki miejskiej i w logistyce tzw. ostatniej mili.

- Wiosną zeszłego roku z naszych linii produkcyjnych zjechały pierwsze samochody MAN eTGE. Na potrzeby tego rozruchu dostosowaliśmy linie produkcyjne, zapewniliśmy także fachowe szkolenia podnoszące kwalifikacje naszych pracowników. Ten test jakości zdaliśmy na piątkę. Dzisiaj fabryka we Wrześni dostaje kolejne zadanie. Posiadamy niezbędną wiedzę i technologię, by budować więcej aut elektrycznych. Dodatkowo cieszy nas fakt, że prognozy na ten rok wyglądają obiecująco, a udział samochodów elektrycznych wzrośnie do 2000 samochodów rocznie - komentuje Stefanie Hegels, dyrektor zakładu we Wrześni.

Dostawcze samochody elektryczne mogą korzystać z wielu udogodnień tworzonych przez samorządy w celu rozwijania elektromobilności, np. poruszać się po buspasach oraz bezpłatnie parkować w miejskich strefach płatnego parkowania.

- Inwestujemy nie tylko w samochody i infrastrukturę ładowania, ale także w biznes naszych klientów, oferując im audyt sieci energetycznych czy pakiet rozwiązań finansowych, umożliwiających zakup lub użytkowanie elektrycznego samochodu dostawczego - dodaje Piotr Łakomy, dyrektor marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

Elektromobilność to także ekologistyka. E-Crafter jest bezemisyjny, nie zanieczyszcza powietrza i nie emituje hałasu typowego dla samochodów spalinowych, co jest istotne nie tylko dla kierowców, ale i mieszkańców miast.

Źródło: Volkswagen Samochody Dostawcze

O pojazdach elektrycznych czytaj także:
- MAN eTGE na testach GEFCO
- 200 000 punktów ładowania w Europie dla elektrycznych aut marki Volvo

Ostatnio zmieniany w czwartek, 23 lipiec 2020 14:50
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe