Zaloguj się

Panattoni zbuduje kompleks produkcyjno-magazynowy dla AZZ Specialty Welding Europe

  •  oprac.IW
  • Kategoria: Logistyka

Obiekt o powierzchni 12 820 m kw. powstanie w Radomiu. Najemca - dostawca specjalistycznych usług spawalniczych - wprowadzi się w marcu 2021 roku.

AZZ Specialty Welding Europe realizuje usługi spawalnicze dla klientów z różnych sektorów, w tym energetyki kopalnej, rafinacji, przetwarzania odpadów na energię, przetwórstwa chemicznego oraz energetyki jądrowej. Na potrzeby firmy Panattoni wybuduje w Radomiu obiekt w formule BTS o powierzchni 12 820 m kw., z czego 2 160 m kw. zajmie biuro.

- Działalność w Polsce rozpoczęliśmy w 2004 roku w Radomiu i nasz obecny zakład przestał zaspokajać rosnące potrzeby produkcyjne. Stąd zdecydowaliśmy o budowie nowego, zaawansowanego technicznie obiektu, który zwiększy nasze moce produkcyjne - mówi Wojciech Alzak, Operations Director, AZZ Specialty Welding Europe.

Inwestycja powstaje na działce przy ul. Hodowlanej, tuż przy drodze S7 (Warszawa-Kraków) oraz niedaleko autostrady A2. Do Warszawy można stąd dojechać w ciągu godziny, do Krakowa - 2 godzin, a do śląskiego klastra przemysłowego - 3 godzin. Dodatkowym atutem lokalizacji jest planowany międzynarodowy port lotniczy w Radomiu, obsługujący Warszawę i region.

- Radom, zlokalizowany w Polsce Centralnej, jest doskonałą alternatywą dla Warszawy. Ceny gruntów i najmu są tu niższe niż w stolicy, a lokalny rynek oferuje dostęp do dobrze wykwalifikowanej kadry, co było istotne dla inwestora. Po Warszawie jest to największe na Mazowszu miasto z 14 uczelniami wyższymi i liczbą studentów przekraczającą 14 000 oraz wygodnym dostępem do sieci autostrad - twierdzi Dariusz Proniewiecz, Development Director z Panattoni.

Część przemysłowa obiektu zostanie podzielona na strefy - produkcyjną, magazynową i serwisową. Znajdzie się w nim, m.in. kompresorownia z rozprowadzoną instalacją sprężonego powietrza i komora lakiernicza. Zamontowane będą też suwnice i kurtyny powietrzne przy dokach. Budynek będzie wyposażony w wieże spawalnicze, które będą mogły obsługiwać elementy o długości 15 m. Wymagają one podniesienia wysokości hali do 17 m w świetle na obszarze 2 000 m kw. Różne parametry będzie miała też posadzka, ponieważ w niektórych miejscach będzie bardziej obciążona przez ustawione maszyny. Ze względu na suwnice i planowaną w przyszłości instalację kolektorów słonecznych dodatkowo wzmocniony zostanie także dach. Obiekt będzie doświetlony światłem dziennym poprzez świetliki w dachu i pasma świetlne na elewacji. W budynku zastosowane będą rozwiązania klimatyzacyjne, umożliwiające utrzymanie stałej temperatury (min. 18 C). Współczynnik przenikania ciepła dla ścian i dachu będzie zgodny z normami budowlanymi, które wejdą w życie od 2021 r. Budynek będzie certyfikowany w systemie BREAAM na poziomie VER GOOD.

Źródło: Panattoni

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- DB Schenker otworzył kolejny terminal w Finlandii
- Powstaje nowy oddział DACHSER w Niemczech
- Montaż wózków widłowych w Kołbaskowie - nowy obiekt Panattoni dla Grupy KION

Ostatnio zmieniany w piątek, 24 lipiec 2020 12:14
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe