Zaloguj się

Rośnie łódzki gigant Amazona

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Rośnie łódzki gigant Amazona Fot. Amazon

Amazon rozbudowuje powstające w Łodzi gigantyczne centrum logistyczne o kolejne 33 000 m. kw. powierzchni. Nowa inwestycja przyniesie 500 nowych miejsc pracy.

Olbrzymie centrum logistyki e-commerce rośnie jak na drożdżach. Planowana przez Amazona powierzchnia licząca 40 000 m kw. zwiększy się o dodatkowe 33 000 m kw. Obiekt ma być otwarty już w sierpniu 2020 r.

- Mam dziś przyjemność ogłosić, że firma Amazon podjęła decyzję o kontynuacji swoich inwestycji w regionie łódzkim. Amazon zamierza powiększyć powstające w Łodzi centrum logistyczne i stworzyć 500 nowych miejsc pracy. Ta inwestycja nabiera szczególnego znaczenia, ponieważ realizowana jest w bardzo trudnym zarówno dla biznesu, jak i dla pracowników czasie epidemii koronawirusa, kiedy wiele firm redukuje zatrudnienie, zmniejsza pensje czy wstrzymuje realizację planowanych inwestycji. Dlatego nowo powstałe miejsca pracy są teraz tak ważne, oznaczają bowiem możliwość zatrudnienia i źródło dochodu dla wielu łódzkich rodzin - powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Rozbudowywane centrum logistyczne jest dziewiątą inwestycją Amazona w Polsce. Powstałe obiekty są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na usługi Amazon w całej Europie i dynamicznie powiększający się zasięg działalności firmy w centralnej Polsce. W nowym obiekcie, w ciągu 12 miesięcy, znajdzie pracę 500 osób. Trwa rekrutacja na nowe stanowiska dla: inżynierów, specjalistów HR i IT, specjalistów BHP i finansów oraz kierowników operacyjnych.

- Dotychczasowe doświadczenia z wysoko wykwalifikowanymi i zmotywowanymi pracownikami w regionie łódzkim, jak również owocna współpraca z lokalnymi władzami i biznesem, utwierdzają nas w przekonaniu, że rozszerzenie naszej obecności w Łodzi było dobrym wyborem. W Amazon jesteśmy dumni, że możemy kontynuować swój rozwój i inwestycje, tworząc jednocześnie więcej stałych miejsc pracy w Polsce. Cieszymy się, że już ponad 16 000 osób wybrało Amazon na swojego pracodawcę. Naszym celem jest oferowanie konkurencyjnego wynagrodzenia, pakietu benefitów i szerokich możliwości rozwoju kariery. Wierzymy, że nowe centrum logistyczne Amazon przyczyni się do znaczącego wzrostu gospodarczego w regionie łódzkim - powiedział Marian Sepesi, dyrektor regionalny ds. operacji Amazon.

Źródło: Amazon

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Inwestycja Volkswagena w Poznaniu na ukończeniu
- Panattoni zbuduje kompleks produkcyjno-magazynowy dla AZZ Specialty Welding Europe
- DB Schenker otworzył kolejny terminal w Finlandii

Ostatnio zmieniany w wtorek, 28 lipiec 2020 10:06
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe