Zaloguj się

Międzynarodowa Przesyłka Paletowa Poczty Polskiej do Czech i na Słowację

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Międzynarodowa Przesyłka Paletowa Poczty Polskiej do Czech i na Słowację Fot. Poczta Polska

Poczta Polska wprowadziła do oferty bezpośrednie połączenia drobnicowe Międzynarodowej Przesyłki Paletowej do Czech i Słowacji. Pierwsze transporty ruszyły z Wrocławia.

Międzynarodowa Przesyłka Paletowa Poczty Polskiej funkcjonuje od roku. Przewozy MPP realizowane są na mocy stałych umów lub na podstawie jednorazowych zleceń. Poczta inwestuje w transport ładunków kompletnych i częściowych - Full Truck Load i Part Truck Load i swoją ofertę dostosowuje do oczekiwań rynku. Liczba nadań zwiększa się sukcesywnie, dlatego oprócz planowych, codziennych połączeń firma wprowadza dodatkowe kursy z towarami eksportowanymi z Polski. W ramach usługi realizowany jest transport do kilkunastu państw europejskich, m.in.: Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Holandii, Litwy, Łotwy, Estonii. Teraz Poczta poszerza ofertę o przewozy do Czech i Słowacji.

- Usługa międzynarodowej przesyłki paletowej oraz jej dotychczasowy krajowy odpowiednik, to strategiczne elementy wdrażanej przez Pocztę Polską oferty kompleksowych usług logistycznych. Jako operator pocztowy mamy odpowiedni potencjał, aby być liczącym się podmiotem logistycznym w Europie Środkowowschodniej. Bezpośrednie połączenia z Wrocławia do Czech i Słowacji to kolejny etap rozwijania naszych usług na terytorium Europy, a mamy też już sprecyzowane plany dalszego rozwoju logistyki międzynarodowej. W najbliższej przyszłości planujemy udostępnienie naszym klientom możliwości zlecania nie tylko transportu palet, ale także ładunków kompletnych, tzw. FTL oraz częściowych - PTL. Następnym zaplanowanym krokiem jest uruchomienie bezpośredniego wahadła drobnicowego do Włoch - mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Ładunki będą docierać do magazynu cross-dock na obrzeżach Pragi przed godziną 12:00 i zostaną doręczone do klientów na terenie miasta jeszcze tego samego dnia. Dotarcie do pozostałych odbiorców w Czechach zostanie zrealizowane następnego dnia roboczego, natomiast dostawa na terenie Słowacji zajmie do 2 dni roboczych.
Najczęściej obsługiwane branże w ramach usługi MPP to: AGD, towary budowlane, armatura, folia, części zamienne, elementy metalowe oraz branża rolno-spożywcza. Wyłączone z obsługi są m.in. towary łatwo psujące się oraz niepodatne transportowo.
Partnerem Poczty polskiej jest CTL Cargo Trans Logistik AG - niemiecka firma oferująca system dystrybucji drobnicowych przesyłek paletowych na terenie Niemiec i Europy. MPP jest połączona z siecią CTL Cargo Trans Logistik AG zarówno fizycznie, jak i za pomocą elektronicznej transmisji danych.

Źródło: Poczta Polska

O usługach logistycznych czytaj także:
- Raport GS1 Polska - e-handel i outsourcing obsługi logistycznej
- Dachser obsłuży przesyłki e-commerce w 22 krajach Europy
- VIVE Logistics obsłuży logistykę Biedronki

Ostatnio zmieniany w środa, 29 lipiec 2020 14:03
Zaloguj się by skomentować