Zaloguj się

Kolejna realizacja dostawy project cargo przez Fracht FWO

Kolejna realizacja dostawy project cargo przez Fracht FWO Fot. Fracht FWO Polska

Fracht FWO Polska specjalizuje się w dostawach z zakresu project cargo. Firma zrealizowała właśnie kolejny tego typu transport w tym roku, przewożąc dwa transformatory o łącznej wadze 294 ton do stacji energetycznej w New Jersey w USA. Usługa obejmowała transport śródlądowy, morski, kolejowy i drogowy.

Mimo trudnej sytuacji spowodowanej epidemią koronawirusa w tym roku operator zrealizował już kilkanaście transportów z zakresu project cargo. Do ważniejszych ekspedycji należą: przewozy maszyn o łącznej wadze ponad 500 ton do Indonezji, transport elementów kotła do Szwajcarii i dostawa betonowych prefabrykatów budynków podstacji farm wiatrowych w Polsce. Jednym z najnowszych projektów jest transport dwóch transformatorów, każdy o wadze 147 ton, z Polski do New Jersey w USA. Organizację dostawy ułatwił partner z Grupy Fracht - spółka Fracht USA, posiadająca w Stanach własną flotę specjalistycznych wagonów kolejowych do przewozu ładunków ciężkich.

- Tak dynamiczny rozwój realizacji transportów z zakresu project cargo możliwy jest dzięki silnemu zespołowi Działu Project Cargo, którego doświadczenie pozwala na podejmowanie trudnych wyzwań. Poza tym mamy ogromne wsparcie ze strony sieci naszych partnerów z Grupy Fracht, dzięki czemu możemy korzystać z bogatego know how oraz infrastruktury na całym świecie - powiedział Piotr Prasał, dyrektor ds. frachtu morskiego Fracht FWO Polska.

Specjaliści z Działu Project Cargo Fracht FWO Polska zajęli się organizacją całego łańcucha dostawy - od załadunku urządzeń w Polsce do posadowienia ich na fundamentach w miejscu przeznaczenia. Zadbali o: środki transportu, odprawy na granicach, dokumentację, zabezpieczenia ładunku oraz specjalistyczny sprzęt do załadunków i rozładunków w portach morskich i w miejscu posadowienia urządzeń. Proces transportu transformatorów był bardzo skomplikowany i obejmował kilka etapów.
Dostarczone do Szczecina koleją transformatory zostały tu przeładowane na barkę, skąd popłynęły dalej do Niemiec. W Niemczech przeładowano je na statek dalekomorski do portu na wschodnim wybrzeżu USA. Dalej, na specjalnych wagonach kolejowych, pojechały do najbliższej miejscu posadowienia bocznicy kolejowej. Ostatni odcinek transportu to droga na plac budowy, którą ładunek pokonał na modułowych zestawach drogowych. Zestawy drogowe z powodu swojej długości nie mogły dowieźć jednego transformatora pod przygotowany dla niego fundament i przed wjazdem na budowę konieczny był dodatkowy przeładunek na specjalny samojezdny transporter modułowy (SPMT), na którym mógł bezpiecznie dotrzeć do miejsca rozładunku.

Źródło: Fracht FWO Polska

O usługach transportowych czytaj także:
- Wino i beczki bez skazy
- Rejs Volkswagena statkiem zasilanym niskoemisyjnym gazem ziemnym
- Korea Południowa i Wietnam w nowej ofercie SPEDCONT
- DB Schenker pomaga w budowie kolei miejskiej we Frankfurcie nad Menem


O innych ciekawych przykładach realizacji transportu pisaliśmy więcej w czasopiśmie Logistyka 3/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w piątek, 31 lipiec 2020 11:52
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe