Zaloguj się

Panattoni Business Center Łódź III wynajęty w całości

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wynajęło 12 115 m kw., w tym 12 049 m kw. magazynu, firmie Terg - właścicielowi sieci elektromarketów Media Expert. W Panattoni Business Center Łódź III najemca będzie składował sprzęt RTV i AGD dostarczany do sklepów i odbiorców w całej Polsce, a działalność w tej lokalizacji rozpocznie już 1 września br. Budynek będzie służyć jako obiekt buforowy dla centralnego magazynu Media Expert w Central European Logistics Hub, dostarczonego przez Panattoni w 2019 roku. Wtedy firma zajęła aż 73 300 m kw., konsolidując swoje powierzchnie.

Media Expert to największa sieć RTV/AGD w Polsce, działająca na rynku od 2002 roku. W jej skład wchodzi ponad 480 elektromarketów w niemal 390 miastach w Polsce.
- Myśląc o przyszłości i naszym rozwoju, musimy sukcesywnie udoskonalać infrastrukturę i wdrażane rozwiązania logistyczne. Chcemy minimalizować czas dostaw i zapewnić ich niezawodność zarówno w obsłudze zamówień internetowych, jak i każdego z niemal 500 elektromarketów Media Expert w całej Polsce. Nasza obecność w Panattoni Business Center Łódź III wpisuje się w realizację tych wyzwań - mówi Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert.

Umowę najmu z właścicielem sieci Media Expert komentuje także Kamil Kwiatkowski, Senior Leasing Manager z Panattoni. - Rozszerzenie współpracy z firmą Terg cieszy z dwóch powodów. Po pierwsze to dowód, że dostarczony przez nas magazyn centralny zdał egzamin i przedsiębiorstwo chce się rozwijać w naszych obiektach. Po drugie Panattoni Business Center Łódź III stało się kolejnym obiektem wynajętym w całości, potwierdzając, że Łódź, w której działamy od lat, wciąż jest lokalizacją bardzo atrakcyjną.

Dzięki umowie najmu z właścicielem sieci Media Expert deweloper wynajął całą powierzchnię Panattoni Business Łódź Center III, czyli 30 128 m kw. Elastyczne moduły obiektu pozwalają na działania zarówno produkcyjne, magazynowe i logistyczne. Oprócz sieci elektromarketów działają tu więc firmy z sektora opakowań kosmetycznych, TSL, czy produkujące zabezpieczenia wrażliwych produktów podczas transportu. Ogromnym atutem Panattoni Business Łódź Center III jest również jego lokalizacja. Budynek leży zaledwie 3,5 km od centrum miasta, co pozwala na wygodny dojazd tramwajem lub autobusem. Ponadto zaledwie 5 km dzieli obiekt od autostrady A1, leżącej w VI transeuropejskim korytarzu transportowym oraz 18 km od autostrady A2, łączącej Łódź m.in. z Poznaniem, Warszawą i Berlinem.

Źródło: Panattoni

O obiektach magazynowych czytaj także:

- Magazyny buforowe poszukiwane
- Rekordowy wzrost zasobów magazynowych

Ostatnio zmieniany w wtorek, 04 sierpień 2020 10:54
Zaloguj się by skomentować