Zaloguj się

Świdnicka fabryka AGD zmienia sposób transportu swoich towarów

Świdnicka fabryka firmy Electrolux przestawia się z transportu drogowego na kolejowy. Przedsiębiorstwo w wydanym komunikacie podkreśla ekologiczne walory takiego sposobu przewożenia towarów.

Z fabryki w Świdnicy zaczęły wyjeżdżać wagony z kuchenkami i piekarnikami przeznaczonymi na eksport. Przygotowania do tej operacji trwały już od dłuższego czasu. Najpierw trzeba było stworzyć odpowiednią infrastrukturę, żeby umożliwić podstawianie wagonów i ich załadunek z magazynu wyrobów gotowych. Następnie należało opracować system pozwalający planistom przygotowywać schemat wysyłek dopasowany do specyfiki transportu kolejowego oraz uzgodnić zasady współpracy z przewoźnikiem. Gdy udało się zgrać te wszystkie elementy, fabryka w Świdnicy była gotowa do transportu urządzeń Electrolux koleją.
Pierwszy przewóz odbył się już 19 maja tego roku. Wysłano nim dwa wagony kuchenek i piekarników, jeden do Alphen w Holandii, a drugi do Mariestad w Szwecji. Według założeń w początkowym etapie będzie się odbywać jeden transport tygodniowo. Docelowo Electrolux planuje dwa wyjazdy, we wszystkie wtorki i czwartki, co oznacza wysyłanie tygodniowo 6 wagonów urządzeń wyprodukowanych w fabryce w Świdnicy.

- Cieszymy się, że pomimo ograniczeń wprowadzonych w związku z koronawirusem, udało nam się w maju zakończyć wszystkie przygotowania i wysłać pierwsze wagony w świat. Zależało nam bardzo, żeby jak najszybciej zacząć zastępować transport drogowy, bardziej ekologicznym transportem kolejowym. Dzięki tej zmianie z naszej fabryki będzie wyjeżdżać mniej ciężarówek, a to z kolei korzystnie wpłynie na środowisko i czystość powietrza - powiedział Paweł Sowicz, dyrektor fabryki Electrolux w Świdnicy.

Źródło: Electrolux Świdnica

O transporcie kolejowym czytaj także:

- Dobre tempo realizacji Krajowego Programu Kolejowego
- Rynek transportu kolejowego w Polsce w 2019 r.
- Kolejna realizacja dostawy project cargo przez Fracht FWO

 

Ostatnio zmieniany w piątek, 07 sierpień 2020 10:46
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe