Zaloguj się

Poczta Polska przywraca możliwość wysyłania przesyłek do kolejnych krajów

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka

Poczta Polska z początkiem sierpnia br. rozszerzyła możliwość wysyłania paczek i listów za granicę. Obecnie obsługiwanych jest blisko 60 krajów na terenie całego świata. Stopniowe przywracanie zagranicznych usług pocztowych jest uzależnione od znoszenia ograniczeń w transporcie oraz od uzgodnień z partnerami Poczty Polskiej za granicą.

Przesyłki najszybszej kategorii - EMS, można wysyłać od 6 sierpnia do kolejnych krajów, m.in.: do Czech, Holandii, Norwegii i Szwajcarii. Łącznie przesyłki najszybszej kategorii są obsługiwane dla 10 krajów na terenie Europy. Paczki pocztowe można nadawać do ponad 40 krajów na świecie. W ostatnim czasie zostały także uruchomione nowe kierunku wysyłania przesyłek zagranicznych, m.in. do: Liechtensteinu, Macedonii Północnej, Japonii, Singapuru, na Sri Lankę czy na Maltę.

14 marca br. wobec braku stałych połączeń lotniczych Poczta Polska zawiesiła przyjmowanie przesyłek wysyłanych za granicę. Niezwłocznie przystąpiono do poszukiwania innych możliwości transportu i przywracania ruchu listów i paczek do kolejnych krajów europejskich i pozaeuropejskich. Obecnie wykorzystywany jest głównie transport lotniczy, drogowy oraz morski. To duża zmiana dla międzynarodowej wymiany przesyłek, która głównie opierała się na transporcie lotniczym, umożliwiającym szybkie dostawy.

Wraz ze stopniową likwidacją ograniczeń wynikających ze stanu epidemii będzie możliwe przywracanie szerokiej oferty przesyłek ekonomicznych, priorytetowych i kurierskich. Przez cały czas Poczta Polska analizuje sytuację i pozostaje w stałym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, by sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów.

Źródło: Poczta Polska

O usługach pocztowych czytaj także:

- eSkrzynka doceniona przez klientów
- Klienci wybierają Paczkomaty

Ostatnio zmieniany w wtorek, 11 sierpień 2020 10:45
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe