Zaloguj się

Staw czoła kryzysowi! Rozwijaj się mimo trudności

Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania przygotował specjalną ofertę na trudny czas związany z pandemią koronawirusa. Wśród najważniejszych korzyści, jakie mogą uzyskać przedsiębiorstwa, warto wymienić optymalizację kosztów funkcjonowania firmy, zwiększenie bezpieczeństwa dystrybucji, skrócenie czasu realizacji usług i podniesienie jakości obsługi klienta.

- Oferta ma charakter uniwersalny i pozwoli firmom, które z niej skorzystają, lepiej przygotować się do reakcji na niespodziewane zagrożenia - nie tylko te związane z pandemią - mówi Piotr Nowak, Product Manager w Łukasiewicz - ILiM. - Wszędzie tam, gdzie ze względu na nagły kryzys spada sprzedaż, kierownictwo musi szukać optymalizacji i oszczędności. To właśnie dla nich oferujemy pakiet działań, które docelowo mają zmniejszyć koszty działania, pomóc w walce z kryzysem i poprawić relacje z klientami.

W ramach specjalnej oferty antyCOVID Łukasiewicz - ILiM proponuje:
• audyt logistyczny przedsiębiorstwa wraz z analizą skutków wywołanych COVID-19,
• doskonalenie procesów biznesowych,
• optymalizację procesów logistycznych,
• doradztwo związane z wydzielaniem wybranych funkcji logistycznych przedsiębiorstwa na zewnątrz, w tym fulfillment,
• doradztwo związane z transformacją cyfrową przedsiębiorstwa obejmującą komunikację z urzędami oraz mechanizmy usprawniające pracę zdalną i elektroniczny obieg dokumentów,
• rozwiązania związane ze śledzeniem produktów w łańcuchu dostaw "traceability" oparte na EPCIS,
• projektowanie i wdrażanie rozwiązań z wykorzystaniem standardów GS1 w celu skrócenia czasu reakcji na potrzeby konsumentów / pacjentów oraz poprawy ich bezpieczeństwa,
• szkolenia z narzędzi ułatwiających organizację spotkań online,
• opracowanie zbiorczego raportu obejmującego wyniki audytu, analizę procesów oraz rekomendacje zmian związanych z outsourcingiem i transformacją cyfrową,
• zarządzanie procesem wdrożenia rekomendacji w przedsiębiorstwie,
• porady w zakresie stosowania dyrektyw Nowych Ram Prawnych dla produkcji elektroniki,
• branżową wiedzę dostępną od ręki (szkolenia e-learning z logistyki, e-wydanie czasopisma o innowacjach, nowoczesnych rozwiązaniach, aktualnych trendach i dobrych praktykach w logistyce).

Eksperci Łukasiewicz - ILiM podchodzą do każdego Klienta bardzo elastycznie i są w stanie dobrać odpowiednią formę oferty i narzędzia dostosowane do specyfiki każdej branży.

Anna Gawrońska, Ekspert ds. standardów GS1 w ochronie zdrowia, Łukasiewicz - ILiM
Oferta związana z wykorzystaniem standardów GS1 jest skierowana zarówno do szpitali publicznych, jak i firm komercyjnych. Z oferty mogą korzystać wszystkie podmioty, działające w obszarze ochrony zdrowia. Wybrane usługi doradcze dla podmiotów zrzeszonych w polskiej organizacji GS1 świadczymy bezpłatnie. Pomagamy również nowym podmiotom w rejestracji w systemie GS1 w Polsce.

Krzysztof Sieczkarek, kierownik Laboratorium Urządzeń Elektronicznych w Łukasiewicz - ILiM
Oferta jest kierowana do firm, które chciałyby zdywersyfikować zakres swojej działalności. Poinstruujemy, jakie wymagania należy pełnić, by wprowadzać wyroby elektroniczne na jednolity rynek Unii Europejskiej. Wesprzemy w spełnieniu wymagań zasadniczych, wynikających z dyrektyw Nowych Ram Prawych oraz w sporządzeniu deklaracji zgodności i oznaczeniu CE.

Marta Cudziło, Kierownik Centrum Logistyki w Łukasiewicz - ILiM
Epidemia wirusa COVID-19 spowodowała zamrożenie handlu, z czasem sprzedaż tradycyjna zaczęła lawinowo przenosić się do Internetu. Taka nagła transformacja stała się nie lada wyzwaniem dla logistyki. Czy logistyka Waszej Firmy była gotowa na te przekształcenia? Jakim zmianom uległy wskaźniki logistyczne i koszty? Pamiętajmy, że dobra diagnoza jest podstawą podjęcia efektywnych decyzji. Oferujemy Państwu audyt logistyczny obejmujący analizę skutków wywołanych przez COVID-19. Badaniu poddamy zarówno wskaźniki, jak i procesy logistyczne. Przedmiotem analizy zostaną objęte obszary logistyki najbardziej dotknięte skutkami epidemii: zarządzanie zapasami, gospodarka magazynowa, transport. Przeprowadzona diagnoza pozwoli Państwu ustabilizować działania logistyczne, dostosować je do nowych realiów, podnieść ich efektywność, a tym samym ograniczyć koszty.

Karol Nowaczyk, Kierownik Centrum Transferu Wiedzy w Łukasiewicz - ILiM
Na logistyce znamy się najlepiej! Oferujemy bogatą i unikatową wiedzę o praktycznych rozwiązaniach, innowacyjnych technologiach i aktualnych trendach w logistyce, zebraną w postaci eksperckich artykułów w czasopiśmie Logistyka oraz doskonałych szkoleń e-learning. Posiadamy gotową bazę szkoleń logistycznych, pracują dla nas najlepsi trenerzy, co potwierdzić może już ponad 15 tysięcy osób, które przeszkoliliśmy.

 

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie
- https://antycovid.ilim.poznan.pl/

Ostatnio zmieniany w wtorek, 11 sierpień 2020 14:37
Zaloguj się by skomentować