Zaloguj się

Dachser uruchamia regularne połączenia do USA

Od końca lipca Dachser Air & Sea Logistics obsługuje połączenie na trasie Frankfurt - Chicago w ramach rozszerzonego programu czarterowego rejsów premium. Teraz loty Dachser przez Atlantyk będą się odbywały w każdy weekend. Dzięki temu klienci firmy skorzystają ze stałych terminów dostaw, a także lepszego planowania przestrzeni ładunkowej i kosztów.

Kryzys wywołany przez koronawirusa doprowadził do poważnych problemów w dostępie do przestrzeni cargo. Między innymi to właśnie dlatego dostawca usług logistycznych Dachser zdecydował się na rozszerzenie swojego programu czarterowego. W jego ramach Boeingi 747-400s w pełnym wymiarze obsługują dostawy między Frankfurtem a Chicago.

- Dziś niezawodność oraz elastyczność są szczególnie ważne w przemyśle lotniczym. Dzięki naszemu dedykowanemu rozwiązaniu możemy zaoferować klientom solidną obsługę lotów premium między Europą a USA w obu kierunkach - mówi Timo Stroh, szef Global Air Freight w Dachser.

Gęsta sieć połączeń drogowych Dachser umożliwia transport towarów z Frankfurtu do całej Europy w ramach stałych terminów dostaw i przy zachowaniu wysokich standardów jakości. W USA operator obsługuje również Środkowy Zachód, organizując za pośrednictwem partnerów serwisowych transport ciężarowy z lotniska w Chicago.
Pełne czartery Dachser zapewniają dużą przepustowość, niezależnie od niestabilnej sytuacji na rynku. Wśród ich zalet należy wymienić możliwość dostarczenia ładunków wielkogabarytowych czy towarów niebezpiecznych, jak np. baterie, a także produktów z branży biomedycznej, wymagających transportów w kontrolowanej temperaturze. Stałe terminy wylotów - we Frankfurcie wypadające zawsze w soboty - pozwalają na późne dostawy towarów pod koniec tygodnia, umożliwiając tym samym lepsze planowanie.

Źródło: Dachser

O transporcie lotniczym czytaj także:

- Technologiczne wdrożenia programu SESAR
- Z Warszawy do Singapuru - nowe połączenie LOT Cargo

 

Ostatnio zmieniany w środa, 12 sierpień 2020 11:51
Zaloguj się by skomentować