Zaloguj się

GLS inwestuje w Poznaniu

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
GLS inwestuje w Poznaniu Fot. Maciej Lulko

Już działa rozbudowana filia GLS w Poznaniu. Jej przepustowość zwiększyła się dwukrotnie. Docelowo obiekt będzie sortownią regionalną oraz eksportową dla kierunków zachodnich.

Dobudowana część hali jest dwufunkcyjna, ze strefą kurierską oraz załadunkową. Po rozbudowie poznańska filia GLS ma blisko dwa razy więcej bram kurierskich (teraz jest ich 158), z 8 do 13 zwiększyła się liczba bram załadunkowych (z możliwością dodania kolejnych 7), więcej jest również bram rozładunkowych dla samochodów liniowych. Powierzchnia obiektu jest teraz większa łącznie o ok. 50%. Filia, działająca w tej lokalizacji od 2008 roku wraz z polską centralą GLS, jest dziś w stanie obsłużyć dwa razy więcej paczek niż przed rozbudową. Tak znaczna rozbudowa wynika z dwóch faktów. Oddział GLS w Poznaniu należy do jednego z najszybciej rozwijających się w kraju (pod względem wolumenu przesyłek), a poza tym firma kurierska sukcesywnie zwiększa operacyjną elastyczność swojej sieci.

- Dzięki rozbudowie zwiększyliśmy potencjał sortowania paczek, które obecnie mogą być wysyłane z Poznania, nawet do kilkunastu kierunków podczas procesu załadunkowego. Filia wspiera w ten sposób sortownie regionalne we Wrocławiu i w Bydgoszczy. Obiekt jest też w pełni przygotowany do tego, by przejąć funkcję samodzielnej sortowni regionalnej - mówi Małgorzata Markowska, marketing manager GLS Poland.
Jeszcze w tym roku w poznańskiej filii GLS ruszy sortownia dla paczek eksportowych. Będą stąd kierowane do krajów Europy Zachodniej.
- Pozwoli to odciążyć sortownię w Strykowie, która pełni funkcję głównego hubu GLS w Polsce. Jeszcze tej jesieni przekierujemy tu część transportu liniowego obsługującego kierunki zachodnie - zapowiada Małgorzata Markowska.

Dodajmy, że obiekt jest wyposażony w rozwiązania ekologiczne, w tym pompy ciepła, a w nowej części - oświetlenie LED. Pozwala to znacząco zmniejszyć zużycie prądu, a także produkcję odpadów niebezpiecznych związanych np. z eksploatacją świetlówek. - Kwestie ekologiczne to istotny element naszych inwestycji. Działamy zgodnie ze strategią Think Green, realizowaną przez GLS już od 2008 r. w różnych obszarach działalności firmy. - GLS systematycznie rozbudowuje swoją infrastrukturę bazową w całej Polsce. - To ważny element strategii naszego rozwoju. Sprawne i szybkie usługi kurierskie opierają się na gęstej, czyli bliskiej odbiorcom i przepustowej sieci. Takie podejście pozwala nam płynnie obsługiwać stale rosnący strumień przesyłek - dodaje Małgorzata Markowska.

Obecnie GLS planuje rozbudowę swoich filii m.in. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Zielonej Górze i Czeladzi. Natomiast całkowicie nowe filie powstaną w Starogardzie, Zamościu oraz Różanie (województwo mazowieckie).

Bliżej nadawców i odbiorców
GLS rozwija również sieć punktów Szybkiej Paczki - niedawno otworzył w centrum Krakowa swój najnowszy firmowy punkt. Można tu odebrać lub wysłać przesyłkę, w tym również za pobraniem, jest także punkt pakowania oraz przymierzalnia (rozwiązanie z myślą o klientach sklepów internetowych). - Stawiamy nie tylko na elastyczność sieci, lecz również usług. Ma to kluczowe znaczenie, biorąc pod uwagę fakt, że wolumen przesyłek adresowanych do odbiorców indywidualnych rośnie w błyskawicznym tempie, wraz z szybkim rozwojem e-commerce. Nowoczesne usługi kurierskie powinny dobrze odpowiadać na oczekiwania i potrzeby nadawców oraz odbiorców z tego segmentu - podkreśla Małgorzata Markowska.
Krakowski punkt służy również jako stacja przeładunkowa dla przesyłek adresowanych do odbiorców w okolicy, które dostarcza specjalnie skonstruowany rower kurierski. Takie rozwiązanie GLS zastosował jako pierwszy w Polsce. Natomiast sieć punktów nadania i odbioru (prowadzonych przez partnerów GLS) rozwija się już od 10 lat. Ich liczba w całej Polsce przekroczyła 1000, a w całej Europie 25 000.
Grupa GLS to jeden z liderów jakości w europejskiej logistyce przesyłek. Cała sieć operatora, za pośrednictwem spółek-córek oraz partnerów transportowych, obejmuje 40 krajów, w tym USA i Kanadę.

Źródło: GLS Poland

 

O inwestycjach logistycznych czytaj także:

- Grupa Tubądzin stawia na rozwój
- Rośnie łódzki gigant Amazona

Ostatnio zmieniany w czwartek, 13 sierpień 2020 13:13
Zaloguj się by skomentować