Zaloguj się

Rynek e-commerce w Niemczech

Rynek e-commerce w Niemczech Fot. Pixabay

Niemcy są najpopularniejszym kierunkiem ekspansji polskich firm z branży e-commerce. Opracowany przez Izbę Gospodarki Elektronicznej raport "Rynek e-commerce w Niemczech"  prezentuje podstawowe informacje dotyczące handlu online w tym kraju.

Opracowanie opiera się na danych z badania HandlerBund, Ecommerce News, EHI oraz analizie Data Insight. Niemiecki rynek e-commerce jest piątym co do wielkości na świecie (po Chinach, USA, Wielkiej Brytanii oraz Japonii). Według dostępnych danych aż 66 mln Niemców kupuje w sieci, a szacowany obrót niemieckiego e-commerce w 2020 roku ma osiągnąć poziom 103,9 mld Euro.

- Niemcy, jak większość krajów Europy Zachodniej osiągnęła już "sufit" penetracji internetu - wzrost ilości użytkowników rok do roku oscyluje w okolicach 0,4% (2019 vs. 2020) - czytamy w raporcie "Rynek e-commerce w Niemczech". - W 2019 roku niemiecki e-commerce urósł o 11% - jest to mniej niż światowy wzrost segmentu wynoszący 13% i pokazuje, że Niemcy są już rynkiem dojrzałym, przez co dynamika e-commerce jest niższa niż w krajach rozwijających się.

Do największych sklepów internetowych i platform handlowych w Niemczech należą: Amazon.de, Otto.de, Zalando.de, MediaMarkt.de, NoteBooksBilliger.de, Lidl.de oraz BonPrix.de.
Na co należy zwrócić uwagę w internetowych transakcjach handlowych z niemieckimi klientami? Wysyłka produktów do Niemiec jest szybka i dość tania, jednak kupujący z Niemiec bardzo często korzystają z opcji: zwrot towaru. Należy wziąć to pod uwagę, skalkulować koszty i zainteresować się usługami dodatkowymi, które oferują firmy logistyczne.

Raport "Rynek e-commerce w Niemczech"

Źródło: Izba Gospodarki Elektronicznej

O e-commerce czytaj także:
- Rośnie sprzedaż w Internecie
- E-handel wybiera operatorów fulfilment

Ostatnio zmieniany w piątek, 21 sierpień 2020 13:46
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe