Zaloguj się

Inteligentne okulary i rękawice w logistyce DB Schenker

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Inteligentne okulary i rękawice w logistyce DB Schenker Fot. DB Schenker

Firma DB Schenker zakończyła testową fazę wdrożenia inteligentnego rozwiązania do kompletacji zamówień Picavi w Niemczech. Operator planuje wdrożyć inteligentną kompletację jako standardową procedurę w wielu swoich lokalizacjach.

Testowanie inteligentnych okularów miało miejsce w Bremie i Rodgau w Niemczech. Zespół w Rodgau pracował dodatkowo z inteligentną rękawicą do skanowania ProGlove.

- W DB Schenker nieustannie poszukujemy sposobów na doskonalenie i zwiększenie wydajności. Partnerstwo z Picavi i ProGlove to dwa z naszych najnowszych sukcesów w ramach wdrażania innowacji w logistyce kontraktowej. Wprowadzając w naszych magazynach inteligentne okulary i inteligentne rękawice, inwestujemy w swoją przyszłość jako preferowanego partnera w łańcuchu dostaw dla firm na całym świecie - mówi Xavier Garijo, Board Member for Contract Logistics w DB Schenker.

Google Glasses wyświetlają informacje w polu widzenia użytkownika, dzięki czemu pracownicy magazynu nie muszą trzymać w ręku skanera czy papierowych dokumentów i mają obie ręce wolne. Nowatorskie rozwiązanie jest nie tylko wygodne - przede wszystkim zwiększa produktywność i minimalizuje błędy.
ProGlove natomiast to inteligentna rękawica do skanowania. Aby ją uruchomić, wystarczy zwinąć dłoń w pięść. Podczas kompletacji pracownicy mogą używać obu rąk, co znacznie wpływa na zwiększenie wydajności pracy. Rękawice ProGlove są już wykorzystywane w magazynie DB Schenker w Eching, niedaleko Monachium. Oddział DB Schenker w Bremie obsługuje logistykę branży motoryzacyjnej. Praca z zastosowaniem okularów Picavi okazała się wydajniejsza od tej przy użyciu skanerów ręcznych. Pracownicy chwalą ergonomiczne zalety inteligentnych okularów i łatwość ich obsługi.
Drugie wdrożenie miało miejsce w Rodgau, niedaleko Frankfurtu. Tutaj okulary Picavi wykorzystuje się w połączeniu z ProGlove, co jeszcze bardziej poprawia wydajność. Rozwiązanie typu smart-picking składa się z dwóch elementów: okularów i pierścienia lub rękawicy do skanowania. Po wybraniu zamówionego elementu, który rejestruje skaner w pierścieniu lub na rękawicy, na soczewkach okularów wyświetla się kolejne zamówienie. Użytkownik musi tylko lekko spojrzeć w górę, co oznacza, że nie wpływa to na pogorszenie zwykłego pola widzenia. Do sterowania systemem służą przyciski na akumulatorze, który waży zaledwie 200 gramów i jest przymocowany do paska pracownika.

- Fakt, że taka firma, jak DB Schenker z niemal 800 oddziałami logistyki kontraktowej na całym świecie, wdrożyła to rozwiązanie, świadczy o wydajności inteligentnych okularów Picavi. Wyraźne wskazówki wizualne i możliwość obsługi bez użycia rąk odróżnia koncepcję pick-by-vision od innych systemów do kompletacji. To właśnie tutaj wyznaczamy standardy rynkowe - również dla przyszłości DB Schenker - twierdzi Jens Harig, CEO Picavi.

DB Schenker pracuje nad stworzeniem magazynu przyszłości. Organizuje również szkolenia w wirtualnej rzeczywistości dla kierowców wózków widłowych oraz wdrożenie egzoszkieletów odciążających pracowników magazynu przy pracy z dużymi ładunkami.

Źródło: DB Schenker

O automatyzacji procesów i robotach czytaj także:
- Rola robotyzacji w logistyce
- Mobilne roboty w CEVA Logistics podkręcają tempo

 

O automatyzacji pisaliśmy więcej w czasopiśmie Logistyka 1/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w środa, 26 sierpień 2020 14:29
Zaloguj się by skomentować