Zaloguj się

Nowe połączenie kolejowe PKP LHS z Chin do Mediolanu

Nowe połączenie kolejowe PKP LHS z Chin do Mediolanu Fot. Pixabay

Przejazd pociągu kontenerowego z Xi’an w Chinach do Mediolanu trwa 19 dni.

Trasa pociągu wiedzie przez Kazachstan, Rosję i Ukrainę do Sławkowa, gdzie kontenery są przeładowane na platformy normalnotorowe. Następnie pociąg jedzie przez Czechy, Austrię do północnych Włoch. Nadawcą pierwszego pociągu, który 24 sierpnia 2020 r. pojawił się w Mediolanie, był partner PKP LHS - Xi'an Free Trade Port Construction and Operation Co., Ltd.

- Uruchomienie połączenia do Mediolanu to kolejny dowód, że nasi partnerzy dostrzegli potencjał transportowy PKP LHS w drodze do krajów Europy Zachodniej. Bardzo dziękuję za wieloletni wysiłek i starania całego zespołu w przekonaniu zagranicznych partnerów do naszej trasy - mówi Zbigniew Tracichleb, prezes zarządu PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa.

Kolejne pociągi Xi’an - Mediolan są już w trasie. Docelowo kursy mają odbywać się co najmniej raz w tygodniu. Dotychczas pociągiem przewieziono głównie materiały medyczne i środki do walki z epidemią zamówione przez włoski rząd. Transport kontenerów od granicy w Hrubieszowie do Mediolanu PKP LHS organizuje we współpracy z Grupą PKP Cargo.

Źródło: PKP LHS

O transporcie kolejowym czytaj także:
- DB Cargo Polska i A.P. Moller - Maersk łączą polskie porty z południem kraju
- Rozwój usług logistycznych w kolejowym transporcie towarów

Ostatnio zmieniany w środa, 26 sierpień 2020 12:24
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe