Zaloguj się

Pierwszy w Trójmieście City Hub

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Pierwszy w Trójmieście City Hub Fot. Skanska

W Gdańsku otwarto pierwszy w Trójmieście węzeł współdzielonej mobilności - City Hub. To specjalnie zaaranżowana przestrzeń, w której można m.in. wypożyczyć elektryczne skutery od Hop.City, hulajnogi z aplikacji Bolt czy samochody Traficar.

City Hub znajduje się w pobliżu nowego biurowca Wave. Na miejscu jest też stacja do ładowania desek i hulajnóg elektrycznych Si.City, która poza funkcją ładowania, chroni sprzęt przed kradzieżą. Projekt uwzględnia również postój taksówek i miejsce na dostawy oraz wspiera infrastrukturę dla rowerzystów. W pierwszej jego fazie, w kompleksie Wave powstało ponad 230 miejsc rowerowych, szatnie, prysznice oraz specjalna winda do garażu dla rowerzystów. Znajduje się tu także dostępna dla wszystkich stacja naprawy usterek pojazdów jednośladowych.

- City Hub to pierwsze tego typu rozwiązanie w tym regionie Polski. Zapewnia bardzo dogodną komunikację z innymi częściami aglomeracji, zachęca do korzystania z alternatywnych form transportu i tym samym ma szansę stać się odpowiedzią na ciągle rosnące natężenie ruchu. Dziękujemy naszym partnerom - Hop.City i Traficar. Otwarcie węzła jest efektem naszej współpracy - mówi Konrad Ziejewski, menadżer projektu w spółce biurowej Skanska, odpowiedzialny za inwestycję Wave. - City Hub cieszy się popularnością. W ostatnich dniach wolę dołączenia do tej inicjatywy wyraziła firma Bolt, która ze względu na City Hub poszerzyła strefę zasięgu usług wynajmu hulajnóg o tę część Gdańska oraz zadeklarowała codzienne dostawy hulajnóg do wyznaczonej przez nas strefy.

W przyszłości City Hub zostanie połączony z aplikacją budynkową Connected by Skanska. Dzięki niej najemcy biurowca Wave zyskają między innymi możliwość poruszania się po budynku przy pomocy smartfona zamiast karty dostępu, wjazdu do garażu na podstawie numerów tablic rejestracyjnych czy sprawdzenia dostępności pojazdów w City Hubie. Aplikacja pozwoli także pracownikom na zorganizowanie wspólnego przejazdu samochodem, czyli tzw. carpoolingu.

Źródło: Skanska

O współdzieleniu czytaj także:
- Współdzielenie, transformacja, innowacja - trzy elementy składowe skutecznego e-commerce
- Dostawczaki Volkswagena na minuty - podsumowanie projektu "Carsharing XL"

 

O współdzielonej mobilności pisaliśmy więcej w czasopiśmie Logistyka 4/2019.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w czwartek, 27 sierpień 2020 14:01
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe