Zaloguj się

"Paperless" dla sprawniejszego przyjęcia dostawy

  •  Materiały Partnera - GS1 Polska
  • Kategoria: Wieści z GS1

GS1 Polska zaprasza firmy logistyczne i ich partnerów do wzięcia udziału w projekcie "Paperless" w celu wypracowania i wdrożenia standardów elektronicznych dokumentów, umożliwiających sprawne i zgodne z prawem przyjęcie dostawy.

Projekt uwzględnia dwa modele dystrybucyjne: spedycyjno-transportowy oraz logistykę kontraktową. Będzie obejmował cały obieg dokumentów towarzyszących dostawie, ze szczególnym uwzględnieniem procesu przyjęcia dostawy. Wypracowane rozwiązanie wykorzysta standardy komunikacyjne i identyfikacyjne GS1 tam, gdzie jest to możliwe i będzie powiązane z obiegiem O2C: ORDERS, DESADV, RECADV, INVOIC. Dzięki niemu będzie można wyeliminować w procesie przyjęcia dostawy papierowe dokumenty przewozowe, jak list przewozowy czy Wz-tka.
Projekt "Paperless" dedykowany jest operatorom logistycznym i ich partnerom, a więc sieciom handlowym i producentom, a także firmom spedycyjnym. To wyjątkowa okazja do współpracy na polu międzynarodowym, w celu ustalenia nowych biznesowych wytycznych. Praca w grupie umożliwi wymianę doświadczeń i pozwoli wspólnie wypracować praktyczne rozwiązania. Uczestnicy projektu będą mieli dogodną przestrzeń do nawiązania kontaktu z największymi graczami na rynku logistycznym - operatorami logistycznymi, sieciami czy producentami, jak: Fresh Logistics, Raben, Rohlig Suus, Jeronimo Martins Polska, Media Expert, Nestlé, Lactalis i Konspol.
Wyniki projektu będą udostępnione wszystkim Uczestnikom Systemu GS1.

Firmy, które chcą uczestniczyć w projekcie "Paperless" proszone są o wysłanie zgłoszenia na kontakt:
Dariusz Jadczak, menedżer ds. retail, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 61 666 48 26 i 887 864 610

Więcej informacji na stronie GS1 Polska.

O GS1 czytaj także:
- Trzy dekady z kodem kreskowym
- Raport GS1 Polska - e-handel i outsourcing obsługi logistycznej

Ostatnio zmieniany w piątek, 28 sierpień 2020 11:05
Zaloguj się by skomentować