Zaloguj się

Zmiany w zarządzie DHL Supply Chain

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Monika Duda Fot. DHL Supply Chain Monika Duda

Monika Duda została dyrektor zarządzającą DHL Supply Chain. Jest pierwszą kobietą w strukturze firmy, która zajęła tak wysokie stanowisko kierownicze. Będzie odpowiedzialna za dynamiczny rozwój i wzmocnienie pozycji DHL Supply Chain, a także za zarządzanie międzynarodowym i krajowym portfolio klientów firmy, która zatrudnia w Polsce ponad 4 tys. pracowników.

Monika Duda przepracowała 13 lat w międzynarodowych korporacjach, specjalizuje się w strategicznym zarządzaniu łańcuchami dostaw, zarządzaniu działami operacyjnymi i w rozwoju biznesu. Była zaangażowana w projekty logistyczne realizowane dla renomowanych graczy z sektorów retail i e-commerce, w tym między innymi dla: IKEA, Carrefour, Auchan, Hutchinson i P&G. W przeszłości zajmowała stanowisko Associate Director w departamencie powierzchni logistycznych, magazynowych i przemysłowych w Cushman&Wakefield, międzynarodowej firmie doradczej działającej na rynku nieruchomości komercyjnych. Odpowiadała za rozwój linii biznesowej, za zarządzanie relacjami z kluczowymi klientami i partnerami biznesowymi, a także za koordynację prac zespołu zajmującego się doradztwem w zakresie powierzchni logistycznych. Od 2016 roku była partnerem w M4 Real Estate, firmie specjalizującej się w kompleksowym doradztwie logistycznym, inwestycyjnym i deweloperskim, a także w wynajmie powierzchni magazynowych i logistycznych oraz w realizacji projektów BTS i BTO. Monika Duda zastąpi na stanowisku Piotra Okurowskiego, który zostaje w firmie i będzie pełnił funkcję dyrektora zarządzającego DHL Supply Chain na Słowacji.

- Bardzo się cieszę, że będę mogła być częścią zespołu DHL Supply Chain, światowego lidera w logistyce 3PL. To dla mnie bardzo duże wyróżnienie, szczególnie że po raz pierwszy mówimy o zajęciu przez kobietę tak wysokiego stanowiska kierowniczego w polskich strukturach DHL Supply Chain. To szansa na większą różnorodność, którą zamierzam wykorzystać, aktywnie zarządzając firmą i realizując ambitną strategię rozwoju - mówi Monika Duda, dyrektor zarządzająca DHL Supply Chain.

- W Polsce pracujemy dla wielu międzynarodowych i krajowych klientów, każdy z nich oczekuje serwisu na światowym poziomie. To nasz priorytet, który codziennie realizujemy wspólnie z ponad 4 tysiącami pracowników w 20 lokalizacjach w całym kraju. Cieszę się, że Monika stanęła za sterami firmy i jestem przekonany, że jako nowa dyrektor zarządzająca będzie gwarancją pomyślności wielu nowych projektów, wdrażania innowacji i ciągłego podnoszenia standardu naszych usług. Zaangażowanie, ambicja i podejście Moniki są i będą nieocenioną wartością w rozwoju DHL Supply Chain w Polsce - mówi Andries Retief, CEO Central and Eastern Europe, DHL Supply Chain.

Powierzenie tak wysokiego stanowiska kierowniczego kobiecie to dowód na to, że w branży TSL docenia się wiedzę i doświadczenie kobiet. DHL Supply Chain otwiera świat logistyki dla kobiet, które mają wysokie ambicje i zdolności menedżerskie.

Źródło: DHL Supply Chain

O kobietach w logistyce czytaj także:
- Karolina Tokarz w dziesiątce najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce
- Kobiety na tiry

Ostatnio zmieniany w piątek, 28 sierpień 2020 15:49
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe