Zaloguj się

Nowy numer czasopisma Logistyka już w sprzedaży!

Kolejny numer czasopisma Logistyka (4/2020, Transport przyszłości) jest już dostępny w sprzedaży. Tym razem zajęliśmy się tematem związanym z przyszłością transportu w Polsce i na świecie.

Historia ludzkości to w dużej mierze historia transportu. Już od zarania dziejów człowiek pracował nad usprawnieniem sposobu przemieszczania się i przenoszenia towarów. Najpierw na własnych barkach, później przy pomocy zwierząt i pierwszych prymitywnych wynalazków: łódek zrobionych z wydrążonego pnia drzewa, drewnianych sań i w końcu, gdy pojawiło się koło, za pomocą wozów ciągniętych przez zwierzęta pociągowe. Powstały rydwany, dyliżanse, powozy, dużo później kolej parowa, pierwsze samochody i samoloty.

Dziś dyskutujemy o perspektywach transportu opartego na paliwie wodorowym, testujemy autonomiczne ciężarówki i planujemy dostawy w ramach ostatniej mili przy pomocy dronów. Rozwój cyfryzacji i sztucznej inteligencji pozwala nam konstruować coraz bardziej zaawansowane systemy zarządzania transportem towarów i sterowania ruchem w miastach. Coraz większe znaczenie odgrywa ochrona środowiska i koncepcje, które mają na celu ograniczenie hałasu, zanieczyszczenia i nadmiernego ruchu w miastach.

Marzenia o wolności, rozumianej jako swoboda poruszania się, pchają człowieka naprzód, sprawiając, że docieramy dalej, wyżej, głębiej, a do tego szybciej i taniej. Czy za 20-30 lat transport będzie opierał się już tylko na pojazdach autonomicznych? Czy z Krakowa do Gdańska dojedziemy hyperloopem w pół godziny? Czy nasze samochody nauczą się latać, jak w wizjach twórców "Piątego elementu" i "Łowcy androidów"? Czas pokaże. A na razie zapraszamy do lektury najnowszego numeru czasopisma Logistyka!

W numerze można przeczytać m.in. o:

- pojazdach autonomicznych,
- podziemnym transporcie towarów,
- pojazdach elektrycznych oraz napędzanych wodorem,
- dostawach dronem,
- nowych perspektywach dla transportu intermodalnego,
- elektromobilnych rozwiązaniach w magazynie,
- projekcie zeroemisyjnego transportu,
- koncepcji magazynów ekologicznych,
i wielu innych ciekawych, innowacyjnych i alternatywnych podejściach do tematu transportu i ekologistyki.

Inspirującej lektury!

Czasopismo Logistyka dostępne w prenumeracie papierowej i elektronicznej oraz w formie e-booków!

 

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 31 sierpień 2020 15:22
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe