Zaloguj się

Łódzki magazyn DB Schenker uznany za operacyjnie doskonały

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Łódzki magazyn DB Schenker uznany za operacyjnie doskonały Fot. DB Schenker

Magazyn logistyczny DB Schenker w Łodzi został poddany ocenie według globalnego, korporacyjnego standardu doskonałości operacyjnej XSITE. Po przeprowadzeniu audytu obiekt otrzymał status bronze.

Magazyn DB Schenker w Łodzi o powierzchni ponad 7 tys. m kw. na co dzień zatrudnia blisko 70 pracowników. Ze względu na pandemię audyt został przeprowadzony przez międzynarodowych ekspertów w formie online i zakończył się sukcesem - magazyn DB Schenker został wyróżniony za doskonałość operacyjną.

- Nasz łódzki magazyn został wyróżniony za styl pracy, ciągłe doskonalenie, wysokie standardy bezpieczeństwa i koncentrowanie się na potrzebach klientów. Przyznany status bronze potwierdza, że jesteśmy na dobrej drodze w budowaniu kultury Lean, mimo nowych wyzwań związanych z koronawirusem - mówi Dariusz Doroś, dyrektor logistyki kontraktowej w Klastrze Europy Północno-Wschodniej w DB Schenker.

Audytorzy zwrócili uwagę m.in. na wdrożone w czasie pandemii procedury i środki zapobiegawcze chroniące przed zarażeniem koronawirusem oraz na sposób zarządzania operacjami. Zespół łódzkiego magazynu zaprezentował wiele narzędzi, które wspierają w podejmowaniu skuteczniejszych decyzji operacyjnych, co w efekcie wpływa na płynne realizowanie działań.

- Pandemia postawiła przed nami wiele wyzwań. Większość zaplanowanych działań musieliśmy przenieść do świata wirtualnego i nauczyć się ze sobą współpracować w cyfrowej rzeczywistości. Reżim sanitarny i konieczność zachowania dystansu nie ułatwiają pracy zespołowej, ale nadal obserwujemy zaangażowanie pracowników w doskonalenie procesów - wyjaśnia Joanna Durzyńska, szef Zespołu Doskonalenia Biznesu w DB Schenker.

- Certyfikat doskonałości biznesowej XSITE dla magazynu w Łodzi wiąże się nie tylko z utrzymaniem obecnie wysokich standardów, ale również pracą nad poprawą obszarów w procesach dla klientów w myśl naszej kultury ciągłego doskonalenia. Cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do grona jednostek, które pracują według ustandaryzowanego modelu biznesowego DB Schenker - mówi Piotr Wilmański, szef obsługi logistycznej magazynu logistycznego DB Schenker w Łodzi.

Obiekt jest kolejną wyróżnioną polską lokalizacją spośród 750 oddziałów operatora logistycznego na świecie.

Źródło: DB Schenker

O innych certyfikatach czytaj także:
- FM Logistic CE z certyfikatem Zgodności z Zasadami Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej
- GEFCO z certyfikatem GDP dla transportu drogowego produktów farmaceutycznych w Polsce

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 31 sierpień 2020 15:35
Zaloguj się by skomentować