Zaloguj się

Polski oddział ID Logistics zwycięzcą "King of Innovation"

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Polski oddział ID Logistics zwycięzcą "King of Innovation" Fot. ID logistics

"Kings of Innovation" to wewnętrzny konkurs na najbardziej innowacyjny projekt wspierający zarządzanie magazynami organizowany przez Grupę ID Logistics. Pierwsze miejsce na podium i tytuł "King of Innovation" zdobył ID Logistics Polska.

Celem konkursu jest promowanie wśród pracowników Grupy ID Logistics innowacyjnego podejścia przy realizacji projektów z obszaru logistyki kontraktowej oraz poszukiwanie narzędzi i nowych rozwiązań, które podniosą jakość, ergonomię i bezpieczeństwo pracy. Pierwsza edycja konkursu "Kings of Innovation" została zorganizowana w ramach wewnętrznego programu Grupy ID Logistics - Booster 2020. W głosowaniu, przeprowadzonym za pomocą dedykowanej platformy internetowej, wzięło udział ponad 700 menedżerów firmy.
Wśród 117 projektów, które zostały zgłoszone do konkursu przez 13 oddziałów Grupy ID Logistics z całego świata najlepsze okazało się, opracowane przez polski zespół, autorskie rozwiązanie ID SMART.
Drugie miejsce zajął zespół z Beneluksu za "Pick Trolley 2.0” - rozwiązanie wspierające proces kompletacji zamówień pojedynczych sztuk artykułów, a trzecie ID Logistics Iberia za "Smart Glasses" - projekt opierający się na wykorzystaniu technologii rzeczywistości rozszerzonej.

- Jesteśmy bardzo dumni ze zwycięstwa i tytułu "King of Innovation". ID SMART jest naszym autorskim pomysłem i pierwszym tego typu rozwiązaniem na polskim rynku. Projekt zdobył już nagrodę główną w konkursie "Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2019", teraz jego innowacyjność została doceniona przez wymagające grono menedżerów i ekspertów Grupy ID Logistics, specjalizujących się w tego typu rozwiązaniach. To duże wyróżnienie i sukces, a zarazem motywacja dla naszego zespołu - powiedział Piotr Krasoń, project manager, ID Logistics Polska.

Zwycięski projekt to zintegrowany system monitoringu procesów magazynowych, opracowany przy współpracy z partnerem biznesowym DCLOG. ID SMART wspiera zarządzanie, zwiększa produktywność i wydajność oraz zapewnia pełną kontrolę procesów operacyjnych, związanych z kompletowaniem zamówień (multikompletacji), przygotowaniem towarów do dystrybucji z magazynu do sklepów i obsługą reklamacji. Tworzą go trzy moduły, wykorzystujące urządzenia zamontowane na wózku widłowym, w tym system put-to-light i kamery wysokiej rozdzielczości rejestrujące proces przygotowania zamówienia. Integralną część stanowi dedykowane oprogramowanie, połączone z systemem zarządzania magazynem WMS, gwarantujące pełną wymianę danych on-line. Obecnie ID SMART, zamontowany na 90 wózkach widłowych, stosowany jest w 5 magazynach ID Logistics w Polsce i planowane są już kolejne wdrożenia. Za opracowanie jego koncepcji i realizację odpowiadał zespół kierowany przez Piotra Krasonia z działu project management oraz Piotra Chojnackiego, dyrektora magazynu ID Logistics.
Grupa ID Logistics dużą wagę przykłada do innowacyjności, która jest wpisana w strategię jej działalności. Operator stawia na przygotowanie nowatorskich i autorskich rozwiązań, które wspierają efektywność i wydajność procesów magazynowych. Powołano specjalną komórkę - Dział ds. Innowacji - złożoną z menedżerów z działów operacyjnych, IT i rozwoju, którzy koordynują projekty oparte na wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Aby ułatwić wymianę informacji, operator uruchomił także wewnętrzny portal dedykowany innowacyjności. Pracownicy firmy mogą znaleźć tutaj informacje o istotnych projektach, będących w fazie koncepcji, badań, a także tych już realizowanych.

Źródło: ID Logistics

O innowacjach w logistyce czytaj także:
- Innowacyjne rozwiązania w logistyce magazynowej
- Innowacyjny środek transportu - Hyperloop jako odpowiedź na współczesne problemy komunikacyjne

Ostatnio zmieniany w środa, 02 wrzesień 2020 16:00
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe