Zaloguj się

Poczta Polska powiększa swoją flotę

Poczta Polska powiększa swoją flotę Fot. Poczta Polska

Ponad tysiąc nowych aut dostawczych w służbie Poczty to wynik umów z ING Lease na samochody do 3,5 t marki Peugeot oraz z PKO Leasing SA na samochody o ładowności 8 t marki Iveco.

Na podstawie umowy z firmą ING Lease Poczta wprowadzi 1 028 samochodów do 3,5 t w dwóch transzach. Połowa z nich zostanie dostarczona do końca roku, druga część w pierwszym kwartale 2021. Zamówione samochody marki Peugeot mają ładowność od 0,5 t do 1,7 t, co zapewnia realizację różnorodnych zadań transportowych. Zwiększona flota pomoże w efektywniejszej obsłudze klientów i zapewni połączenia logistyczne placówek pocztowych z sortowniami.

- Rozwój logistyki jest kluczowy dla działalności biznesowej Poczty Polskiej. Szczególnie teraz, kiedy przygotowujemy się do piku przedświątecznego, ważne jest dla nas zapewnienie sprawnego transportu do obsługi przesyłek dynamicznie rosnącego ryku eCommerce - mówi Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.

To jeszcze nie koniec flotowej inwestycji. Do końca roku PKO Leasing SA dostarczy Poczcie 18 aut ciężarowych marki Iveco o ładowności do 8 t, a w I kwartale 2021 roku operator wzbogaci się jeszcze o 25 ciężarówek. Zamówione samochody będą miały nadwozie typu furgon, wyposażone w platformy załadunkowe w 2 typach o ładowności do 4,5 t oraz do 8 ton.

- Modernizacja floty jest odpowiedzią Poczty na stały trend wzrostu liczby paczek. Nowoczesne auta to nie tylko większa efektywność transportu czy optymalizacja kosztów, ale także wygoda dla użytkujących je kierowców - dodaje Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Dostawcy leasingowanych samochodów zostali wybrani w procesie postępowania przetargowego. Poczta Polska użytkuje ponad 5000 samochodów dostawczych różnego typu, w tym 20 aut elektrycznych. Dysponuje siecią 7,6 tys. placówek pocztowych i przewozi rocznie około 1,7 mld przesyłek.

Źródło: Poczta Polska

O inwestycjach transportowych czytaj także:
- EnerGO!, czyli Energa dla elektromobilności
- ELMEX inwestuje we flotę pojazdów Scania LNG

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 07 wrzesień 2020 11:33
Zaloguj się by skomentować