Zaloguj się

Panattoni Park Tychy się rozrasta

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Panattoni Park Tychy się rozrasta Fot. Panattoni

Regesta zwiększy zajmowaną powierzchnię w Panattoni Park Tychy niemal trzykrotnie. Deweloper rozbuduje więc śląski obiekt o kolejne 17 000 m kw., w tym aż 10 700 m kw. dla Regesty.

Regesta SA działa na rynku logistycznym już 25 lat. Firma zatrudnia ponad 600 pracowników. Oferuje kompleksową obsługę logistyczną i magazynową, transport naczepami typu coil-mulda. Obsługuje firmy produkcyjne i handlowe branży stalowej i motoryzacyjnej, a także przedsiębiorstwa przemysłu drzewnego, budowlanego i papierniczego w całej Europie. W tyskim parku Regesta wynajmowała 6 500 m kw., teraz skorzysta z 17 200 m kw. Realizacja inwestycji zakończy się w lutym 2021 roku, a Regesta zacznie użytkować 10 700 m kw. już w marcu.

- Ekspansje zawsze cieszą, ponieważ są najwyższą formą potwierdzenia atrakcyjności parku zarówno ze względu na jakość, jak i lokalizację. Panattoni Park Tychy jest doskonale skomunikowany ze śląską aglomeracją, będącą kluczowym ośrodkiem dla całej gospodarki. Rozbudowa tyskiego parku to także potwierdzenie, że siła regionu nie skupia się w jednym lub dwóch ośrodkach, ale drzemie w każdej części aglomeracji śląskiej - mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Park ma świetną lokalizację. Zlokalizowany jest zaledwie 2 km od trasy DK 44, łączącej Górny Śląsk z Krakowem oraz 5 km od autostrady A1, jedynej w Polsce o przebiegu południkowym, która przebiega przez takie ośrodki jak: Gliwice, Łódź, Toruń czy Gdańsk. Dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa aglomeracji śląskiej oraz sieć komunikacji publicznej ułatwiają dojazd do obiektu. Dzięki położeniu w granicach aglomeracji jest atrakcyjnym miejscem dla osób szukających pracy.
Budynek ma klasę A. Jego obecna powierzchnia wynosi blisko 35 800 m kw. Planowana rozbudowa zwiększy jego metraż o kolejne 17 000 m kw., a docelowo inwestycja zaplanowana została na 70 500 m kw. powierzchni przystosowanej do obsługi firm z różnych branż. Obiekt został zaprojektowany modułowo, aby możliwa była w przyszłości jego elastyczna modernizacja i rozbudowa - zgodnie z indywidualnymi potrzebami najemców. Park dedykowany jest zarówno magazynowaniu jak i lekkiej produkcji. Inwestycja została wyposażona w wygodne place manewrowe, bramy "zero" oraz oświetlenie LED, co ułatwiło proces certyfikacji metodą BREEAM i osiągnięcie poziomu Very Good.
Budowa w Tychach to potwierdzenie doskonałej kondycji Śląska na rynku powierzchni magazynowych i przemysłowych. Region ten w I półroczu 2020 r. był trzecim pod kątem nowej powierzchni i pierwszym pod względem budowanej powierzchni na koniec czerwca.

Źródło: Panattoni

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Centrum Komunikacyjne w Kielcach, czyli stary dworzec w nowej odsłonie
- Nowy terminal PEKAES w Olsztynie
- Panattoni stawia nowy obiekt produkcyjny BTS w Kaliszu

Ostatnio zmieniany w środa, 09 wrzesień 2020 15:15
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe