Zaloguj się

Colliers Mobility Pass - nowy sposób na znalezienie miejsca do pracy

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Colliers Mobility Pass - nowy sposób na znalezienie miejsca do pracy Fot. Pixabay

Colliers International, we współpracy z firmą Upflex, wprowadza na globalny rynek biurowy innowacyjną usługę. Colliers Mobility Pass to wirtualna platforma oferująca elastyczne miejsca pracy - biura, sale konferencyjne, a nawet biurka - na terenie Polski i na całym świecie.

Platforma Colliers Mobility Pass oferuje ponad 5 000 nowoczesnych przestrzeni w 70 krajach. Wykorzystując łatwą w nawigacji aplikację na smartfony można dokonać tu rezerwacji przestrzeni coworkingowych.

- Colliers Mobility Pass to zupełnie nowa formuła, której w Polsce do tej pory nie było. To niezwykle łatwy sposób na elastyczną pracę poprzez rezerwację na żądanie biurek, gabinetów prywatnych i sal konferencyjnych w dowolnym miejscu na świecie. Dostępna jest również możliwość zarezerwowania tzw. Huba, czyli określonej, stałej powierzchni w danym coworku, do której dostęp mają tylko osoby z danej firmy czy zespołu. Ponadto pracodawca ma do dyspozycji platformę analityczną, dzięki której może sprawdzić, które biura coworkingowe najchętniej wybierają jego pracownicy, co umożliwia dostosowanie modelu do realnych potrzeb najemcy - mówi Renata Hartle, manager ds. strategii flex office i rozwiązań technologicznych w Colliers International.

Rozwiązanie jest bardzo proste. Jeden dostawca oferuje dostęp do wielu coworków, dzięki czemu nie trzeba podpisywać wielu umów z różnymi operatorami elastycznych powierzchni biurowych. Najemca, poprzez jedną platformę, ma dostęp do ogromnej sieci lokalizacji w jednym miejscu i opłaca jedną fakturę.

- Zmienia się rzeczywistość rynku nieruchomości, a wraz z nią potrzeby najemców. Pandemia COVID-19 uświadomiła firmom, że zdarzają się sytuacje, których nie da się przewidzieć, dlatego trzeba być elastycznym. Colliers Mobility Pass to rozwiązanie na dobre, jak i na złe czasy - uelastycznia model pracy, pomaga wprowadzić oszczędności oraz zdobyć nowe kontakty poprzez pracę we wspólnej przestrzeni. Nie jest to jednak tylko rozwiązanie dla firm. Z aplikacji Colliers Mobility Pass mogą korzystać także freelancerzy, którzy chcą mieć dostęp do wielu różnych lokalizacji coworkingowych - mówi Thomas Jodar, senior associate w dziale Powierzchni Biurowych Colliers International.

Upflex to firma pochodząca ze Stanów Zjednoczonych, która swoje usługi oferuje w ponad 70 krajach. Polscy operatorzy coworkingowi, którzy już przystąpili do projektu to: Brain Embassy, Business Link, City Space, NewWork oraz Rise.pl.

Źródło: Colliers International

O powierzchniach biurowych czytaj także:
- Raport Cushman & Wakefield - Trends Radar - I kwartał 2020 roku
- Rynek powierzchni elastycznych może skorzystać na pandemii

 

O współdzieleniu piszemy więcej w czasopiśmie Logistyka 4/2019.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w czwartek, 10 wrzesień 2020 09:14
Zaloguj się by skomentować