Zaloguj się

Paczkomaty® InPost pojawią się wewnątrz budynków

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Paczkomaty® InPost pojawią się wewnątrz budynków InPost

Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, InPost zdecydował się instalować Paczkomaty® również wewnątrz budynków. Nowe maszyny o nazwie Paczkomaty® InDoor będą stawiane w: biurowcach, blokach, galeriach handlowych oraz innych nowoczesnych obiektach usługowych i mieszkalnych. Jeden z pierwszych takich Paczkomatów® stanął w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

- Wrzesień zaczynamy z kolejnym rewolucyjnym projektem - Paczkomatem® InDoor. Zdecydowaliśmy się opracować i zbudować nową wersję popularnego Paczkomatu®, ponieważ naszym zdaniem urządzenia tego typu mają olbrzymi potencjał. Już teraz klienci centrów handlowych, pracownicy biurowców czy mieszkańcy nowoczesnych osiedli będą mieli bezpośredni dostęp do wyjątkowej jakości usług InPost bez wychodzenia z budynku - powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Paczkomaty® InDoor to większa wygoda dla klientów InPost, ale i korzyść dla właścicieli nieruchomości, którzy zapewniając najkorzystniejszą i najpopularniejszą opcję odbioru zakupów, przyciągają okolicznych mieszkańców do danej lokalizacji, co wpływa na dodatkowe zyski sklepów i punktów usługowych.

- Wprowadzając nowe technologie oraz proste, funkcjonalne rozwiązania właściciel nieruchomości dba o czas i wygodę mieszkańców i użytkowników, jednocześnie zwiększa atrakcyjność swojej nieruchomości. Ponadto Paczkomaty® są rozwiązaniem prośrodowiskowym - dostawy do naszych maszyn oznaczają nawet o 75% mniejszą emisję CO2 - podkreśla Rafał Brzoska.

Paczkomaty® InDoor mogą funkcjonować 24 godziny w tygodniu, gdy dostęp do danej lokalizacji na to pozwala, oraz w opcji z ograniczoną dostępnością. W takiej sytuacji nadawcy i odbiorcy informowani są o takiej lokalizacji, a czas na odbiór przesyłki jest wydłużony. Paczkomat® InDoor ma 197 cm. Wielkość maszyny pozwala na transport wewnątrz budynku. Możliwa jest też jej modyfikacja i dostosowanie do miejsca instalacji. Paczkomat® InDoor zajmuje tylko 4 m kw. Jest wyposażony w komplet kamer bezpieczeństwa, a także czytelny, umożliwiający szybki odbiór przesyłki interfejs. Warunkiem jego instalacji jest zasięg sieci GSM i źródło ciągłego zasilania. Osoby zainteresowane instalacją Paczkomatów® InDoor muszą posiadać prawo własności gruntu lub prawo do dysponowania nim.

Źródło: InPost

O automatach paczkowych czytaj także:
- CastoMaty w Castoramie
- Żabka będzie mieć swoje automaty do obsługi paczek
- INPOST w służbie urzędniczej

Ostatnio zmieniany w czwartek, 10 wrzesień 2020 15:25

1 komentarz

  • Simon.kajman
    Simon.kajman czwartek, 10 wrzesień 2020 20:46 Link do komentarza

    Brzoska stworzył markę nie tylko proekologiczną, ale także bardzo przyjazną klientom. Kolejne ich pomysły coraz bardziej ułatwiają życie ludziom. Multiskrytka, zdalne otwieranie, teraz paczkomaty we wnętrzach budynków, a także szybkie nadania, które znacznie ułatwiły proces, który dla wielu starszych ludzi mógł stanowić problem, to mam nadzieję, dopiero początek. Czekam czym jeszcze zaskoczą.

Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe