Zaloguj się

Kuehne+Nagel rozwija globalną sieć KN PharmaChain

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Kuehne+Nagel rozwija globalną sieć KN PharmaChain Fot. Kuehne+Nagel

Operator otwiera nowe centra farmaceutyczne w Europie oraz w Afryce i przygotowuje się do dystrybucji szczepionek.

Globalna sieć certyfikowanych oddziałów GxP Kuehne+Nagel rozszerzyła się o nowe centra farmaceutyczne w Brukseli i w Johannesburgu. Nowe oddziały obsługują dystrybucję szczepionek oraz innych produktów farmaceutycznych i medycznych w temperaturze kontrolowanej. Bezpośredni dostęp z płyt lotniskowych do asfaltowych dróg publicznych minimalizuje ryzyko wahań temperatury i gwarantuje całkowitą stabilność produktów wrażliwych podczas podróży logistycznej. Obie placówki mają wydzielone strefy pod wszystkie ładunki wrażliwe w pomieszczeniach chłodniczych z zakresami temperatur od < -20°C, +2°C do +8°C i +15°C do +25°C. Ponadto oferują możliwość zmiany temperatury poprzez dodanie suchego lodu dla serwisu głęboko mrożonych ładunków w temperaturze -60°C.
W Brukseli nowy hub logistyczny znajduje się w centrum Brucargo na obrzeżach brukselskiego lotniska - pierwszego lotniska na świecie, które uzyskało certyfikat farmaceutyczny IATA CEIV. Belgijski obiekt Kuehne+Nagel ma 15 546 m kw. powierzchni magazynowej i jest w pełni połączony z niedawno rozbudowanym magazynem w Geel, a także z ogólnoeuropejską siecią drogową K+N PharmaChain zarządzaną z Luksemburga.
W Johannesburgu, w RPA, rozbudowany ośrodek lotniczy K+N PharmaChain spełnia wszystkie wymogi kompleksowej obsługi ładunków wrażliwych na temperaturę. Usługi obejmują: konsolidację, magazynowanie oraz dystrybucję na terenach Afryki. Wykorzystanie nowoczesnych wózków chłodniczych pozwala załadować palety na dolnym i górnym pokładzie samolotu. Przemieszczenie ładunku do chłodni GxP, znajdujących się w obiekcie, nie naraża go na wahania temperatury.

- Obecnie produkowane wyroby medyczne są zwykle bardziej wartościowe, bardziej wrażliwe na temperaturę i mają szereg dodatkowych wymagań dotyczących warunków przechowywania i transportu, a możliwości ich dystrybucji na całym świecie są ograniczone. Kuehne+Nagel, rozszerzając sieć centrów farmaceutycznych, zapewnia swoim klientom z branży farmaceutycznej i medycznej realizację wymagających serwisów, pełną widoczność łańcucha dostaw i gwarantuje całkowitą zgodność z przepisami. Dzięki temu mogą skupić się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu swoich pacjentów, czyli na tym, co najważniejsze - powiedział Yngve Ruud, członek zarządu Kuehne+Nagel.

Źródło: Kuehne+Nagel

O logistyce w branży farmaceutycznej czytaj także:
- FM Logistic CE z certyfikatem Zgodności z Zasadami Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej
- GEFCO z certyfikatem GDP dla transportu drogowego produktów farmaceutycznych w Polsce
- Dachser z kolejnym certyfikatem CEIV Pharma

Ostatnio zmieniany w piątek, 11 wrzesień 2020 14:41
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe