Zaloguj się

Radial - nowy gracz na polskim rynku logistyki dla e-commerce

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Radial - nowy gracz na polskim rynku logistyki dla e-commerce Fot. Radial

Operator logistyczny Radial, lider w obsłudze technologiczno-operacyjnej handlu wielokanałowego e-commerce, otworzył swoje pierwsze centrum logistyczne w Polsce. Siedziba i centrum magazynowe Radial znajdują się w Parku MLP II Pruszków.

Radial należy do grupy bpost, ma 30-letnie doświadczenie w technologiach i usługach związanych z siecią internetową oraz w zakresie usług fulfillment i oferuje szeroki zakres usług w całym łańcuchu logistycznym e-commerce. Systemowe rozwiązania techniczne dla omnichannel umożliwiają operatorowi skutecznie kojarzyć sprzedawców i klientów. Firma dysponuje 26 Centrami Fulfillment, 9 Centrami Obsługi Klienta i kilkoma biurami korporacyjnymi, które znajdują się m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce, Holandii, Włoszech, USA oraz Kanadzie.
W Polsce Radial pojawił się w kwietniu tego roku, jednakże operacyjnie magazyn centralny spółki Radial Poland ruszył dopiero z początkiem września. Wcześniej operator przejął firmę Landmark Global, działającą na polskim rynku od kilku lat.

- Radial zapewnia swoim klientom nie tylko pełną obsługę logistyczną ich sieci e-commerce w zakresie fulfillmentu oraz zarządzania dostawami, ale wspiera ich także w konkurowaniu i wchodzeniu na nowe rynki e-handlu. Dla firm, które planują ekspansję na rynkach zagranicznych, może być to nowa droga do realizacji tego celu, gdyż nasze systemy pozwalają przy jednej integracji na łatwy i szybki dostęp do usług w kolejnych centrach Radial zlokalizowanych w innych częściach świata. Dostarczamy pełną obsługę fulfillmentową transportu, w tym również wysoce wydajną obsługę zwrotów, zapewniając szybką gotowość towarów do ponownej sprzedaży - mówi Tomasz Okowiak, Site Director i jednocześnie członek zarządu Radial Poland.

Radial zapewnia pełną obsługę logistyczną e-handlu w zakresie realizacji dostaw B2C i B2B, zarządzania zamówieniami w omnichannel - dzięki własnemu rozwiązaniu systemowemu ROM (Radial Order Management), a także obsługi klienta i płatności oraz ochrony przed oszustwami w internecie na kilku rynkach światowych. Operator ma ponad 200 klientów, będących przedstawicielami czołowych marek handlowych na świecie, głównie z branż: health&care, fashion, elektroniki, akcesoriów i biżuterii.
Polski oddział w Pruszkowie ma powierzchnię 9,3 tys. m kw. W magazynie klasy A+ pracuje około 150 osób. Tutaj firma obsługuje klientów, przygotowując zamówienia online i realizując ich dostawy na terenie Polski oraz do około 50 innych krajów na świecie. Dobra lokalizacja blisko Warszawy i tylko kilka minut od głównych węzłów komunikacyjnych, nieduża odległość do lotniska Chopina i sieci autostrad (A2, S2, S8), a także głównych magazynów największych firm kurierskich, umożliwia Radialowi szybką i efektywną realizację dostaw.

- Korzystamy z międzynarodowego doświadczenia i wewnętrznego transferu know-how grupy bpost na całym świecie. Oferujemy pełną gamę usług fulfillment włącznie z różnorodnymi usługami VAS, takimi jak chociażby projektowanie opakowań dla e-commerce czy druk cyfrowy i offsetowy. Nasi klienci mają dostęp do wiodącej na świecie technologii zarządzania zamówieniami dla omnichannel w ramach Radial Order Management, a być może w niedalekiej przyszłości także do technologii płatności oraz inteligentnej ochrony przed oszustwami - twierdzi Mariusz Możdżyński, Sales Director CEE w Radial.

Źródło: Radial

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Panattoni Park Tychy się rozrasta
- Nowy terminal PEKAES w Olsztynie
- GLS inwestuje w Poznaniu

Ostatnio zmieniany w wtorek, 15 wrzesień 2020 14:38
Zaloguj się by skomentować