Zaloguj się

Panasonic zacieśnia współpracę z ProGlove

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Panasonic zacieśnia współpracę z ProGlove Fot. Panasonic

Panasonic i ProGlove, lider w dziedzinie rozwiązań wearable dla przemysłu, zdecydowały się na partnerstwo. Jego celem jest rozwiązanie do skanowania kodów kreskowych, powstałe z połączenia urządzenia Panasonic TOUGHBOOK i rękawicy ProGlove.

ProGlove MARK to pierwsza inteligentna rękawica ze zintegrowanym skanerem kodów kreskowych. Rękawica przeznaczona dla przemysłu jest lekka, wytrzymała i bezprzewodowa. Jej zastosowanie może nie tylko skrócić czas skanowania nawet o 50%, ale również  zredukować liczbę błędów o 33%. Zastępuje ona przewodowe lub bezprzewodowe skanery ręczne i pierścieniowe, umożliwiając operatorom zachowanie pełnej swobody ruchów przy wykonywaniu innych zadań. Sprawdza się zarówno w produkcji, jak i logistyce, między innymi podczas: transportu, kontroli jakości, obsługi towarów przychodzących i wychodzących oraz kompletacji.
Seria ProGlove MARK 2 idealnie pasuje do rozwiązania Panasonic do kompletacji głosowej (Voice Picking). W systemie można połączyć zestaw słuchawkowy Bluetooth z wytrzymałym urządzeniem TOUGHBOOK N1 lub tabletem TOUGHBOOK A3, z wbudowanym skanerem kodów kreskowych lub ProGlove MARK 2, z kaburą lub paskiem na ramię oraz aplikacją głosową TOUGHBOOK Omnia.
Połączone urządzenia Panasonic TOUGHBOOK i ProGlove będzie można wykorzystać jako samodzielne rozwiązanie do skanowania lub elementy systemu do kompletacji głosowej w łańcuchu dostaw, obsłudze magazynów, inwentaryzacji czy sprzedaży detalicznej.

- W obsłudze łańcucha dostaw, gdzie liczy się każda sekunda, ProGlove jest idealnym partnerem do współpracy z Panasonic TOUGHBOOK - mówi Jon Tucker, dyrektor generalny ds. rozwiązań i technologii w Panasonic TOUGHBOOK Europe. - Razem możemy dostarczyć rozwiązania, które pozwolą zaoszczędzić kilka sekund przy każdym skanowaniu, zapewniając szybki zwrot z inwestycji.

- W firmie Panasonic znaleźliśmy idealnego partnera, który tak jak my dostarcza solidne, innowacyjne i przyjazne dla użytkownika rozwiązania dla przemysłu, mające na celu zwiększenie efektywności pracy - dodaje Manuel Bönisch, wiceprezes ds. inicjatyw strategicznych w ProGlove.

Źródło: Panasonic

O automatyzacji w magazynie czytaj także:
- Inteligentne okulary i rękawice w logistyce DB Schenker
- Mobilne roboty w CEVA Logistics podkręcają tempo

 

O automatyzacji i zastosowaniu inteligentnych rękawic piszemy także w czasopiśmie
Logistyka 2/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w czwartek, 17 wrzesień 2020 14:06
Zaloguj się by skomentować