Zaloguj się

Transporeon będzie obsługiwać cyfrowo płatności transportowe

Dostawca inteligentnych rozwiązań IT poszerza swoją ofertę o cyfrowe audytowanie faktur za transport. Nowa usługa jest wynikiem przejęcia ControlPay.

Firma zapewni teraz swoim klientom kompleksową obsługę zleceń transportowych - począwszy od ich pozyskiwania, aż po zautomatyzowane rozliczenie i analizę płatności.

- Automatyzacja rozliczeń i analiza płatności idealnie uzupełniają naszą ofertę w zakresie pozyskiwania i realizacji transportu, w tym śledzenia go w czasie rzeczywistym oraz prowadzenia badań rynkowych. Rozszerzenie portfolio o te usługi to bardzo ważny krok w rozwoju Transporeon. Zobowiązujemy się, że będziemy dostarczać światowej klasy rozwiązania firmom obsługiwanym dotychczas przez ControlPay, które dołączyły do grona naszych klientów. Z radością witamy także pracowników ControlPay. Cieszymy się, że zespół Transporeon poszerzy się o kolejnych wykwalifikowanych specjalistów - powiedział Stephan Sieber, dyrektor generalny Transporeon.

- Dołączenie do Grupy Transporeon daje nam ogromne możliwości rozwoju, a także atrakcyjne perspektywy dla naszej rosnącej kadry pracowników, liczącej ponad 275 osób. Z niecierpliwością czekamy na połączenie sił z wiodącą europejską siecią logistyczną - zaznaczył Bram Wegh, dyrektor generalny ControlPay.

- Z punktu widzenia biznesowego, połączenie z Transporeon jest niezwykle perspektywiczne. Jestem pewien, że stając się częścią tej firmy, ControlPay i nasi klienci będą mieli mocną podstawę do dalszego zrównoważonego rozwoju - podkreślił Karel Kinds, założyciel ControlPay.

ControlPay to firma z ogromnym doświadczeniem w obsłudze klientów z różnych branż na całym świecie, w tym m.in. z branży motoryzacyjnej, dóbr konsumenckich, farmaceutycznej czy opieki zdrowotnej. Platforma ControlPay umożliwia pozyskiwanie istotnych danych na wszystkich etapach transportu, dzięki czemu załadowcy i przewoźnicy mogą śledzić i analizować swoje operacje logistyczne w jednym miejscu. Rozwiązania oferowane przez firmę usprawniają też procesy finansowe i audytu frachtu. Dzięki przejęciu ControlPay Grupa Transporeon będzie mogła jeszcze efektywniej obsłużyć swoich klientów, a także pozyskać nowych. Już 1/3 firm, które korzystały dotychczas z usług ControlPay, wykorzystuje rozwiązania Transporeon.
Transporeon rozwija też swoją działalność w Europie Wschodniej. Funkcjonuje już, otwarte niedawno, jego pierwsze biuro na Ukrainie.

Źródło: Transporeon

O cyfryzacji w transporcie czytaj także:
- C.H. Robinson i Microsoft transformują łańcuchy dostaw
- Dobre perspektywy dla polskiego transportu pod warunkiem stopniowej cyfryzacji

Ostatnio zmieniany w środa, 16 wrzesień 2020 12:48
Zaloguj się by skomentować