Zaloguj się

Dalekowschodni Globalway w Polskiej Strefie Inwestycji

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Firma Globalway, należąca do grupy Costway, jeden z największych importerów z Dalekiego Wschodu, zainwestuje 80 mln zł w centrum dystrybucyjne w Przejazdowie.

Inwestor wynajmie i wyposaży obiekt magazynowy o powierzchni ponad 52 187 m kw. oraz biuro w Przejazdowie, w gminie Pruszcz Gdański. Do powstania centrum dystrybucyjnego przyczyniły się: PAIH, Panattoni oraz Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, które wspierają inwestycje w regionie.  

- Dzięki inwestycji planujemy wzmocnić swoją pozycję na rynku e-commerce, a także szeroko rozwinąć świadczenie usług magazynowania towarów dla kontrahentów z całego świata. Wierzymy, że wybrana przez nas lokalizacja przyczyni się do rozwoju naszej firmy oraz wzmocni jej działalność na rynku europejskim - mówi Jian Yao, prokurent w firmie Globalway. - Jesteśmy wdzięczni instytucjom, które wspierały nasz projekt za zaangażowanie, a przede wszystkim sprawne rozpatrzenie naszego wniosku.

- Cieszymy się, że Polska Strefa Inwestycji przyciąga kolejnych inwestorów. Zagraniczne przedsiębiorstwa mają duży wpływ na rozwój regionu i rynku pracy. Przyczyniają się do budowania marki naszego kraju na świecie oraz wspierają lokalne firmy, nie tylko poprzez współpracę, ale także pomoc przy wejściu na zagraniczne rynki - podkreśla Przemysław Sztandera, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Doradztwo w zakresie lokalizacji pod budowę obiektu BTS oraz uzyskanie pozytywnej decyzji o wsparciu wydanej przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną zapewniła inwestorowi Querco Property.

- Europejskie Centrum Logistyczne firmy Globalway zlokalizowane w Przejazdowie będzie jedną z największych inwestycji w Polsce Północnej. Jest nam niezmiernie miło, że możemy od początku wspierać rozwój tak dynamicznie rozwijającej się firmy na naszym rodzimym rynku. Decyzja o wsparciu wydana przez PSSE była możliwa dzięki otwartości na współpracę i szybkiej komunikacji z instytucjami, takimi jak PAiH oraz PSSE - komentuje Marek Kurzątkowski, Director Industrial Agency w firmie Querco Property.

Decyzję inwestycyjną Globalway wsparła również Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

- Gdańskie centrum dystrybucyjne Globalway to przykład projektu, który zaczęliśmy i skończyliśmy obsługiwać w trakcie "korona-kryzysu". Cieszymy się, że mogliśmy pomóc spółce w rozszerzeniu działalności w Polsce. Mamy też nadzieję, że Globalway to nie ostatni projekt z Chin zwieńczony decyzją inwestycyjną w tym roku. Liczba projektów chińskich obsługiwanych przez PAiH rośnie, przede wszystkim w przemyśle i produkcji, ale również w dystrybucji. Duże centra globalnych firm napędzają rynek e-commerce w Europie - chcemy, żeby Polska była ważnym ogniwem w tym łańcuchu - mówi Grzegorz Słomkowski, członek zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała w tym roku już 17 decyzji o wsparciu, a od początku wejścia w życie ustawy o wspieraniu nowych inwestycji - 66. Łączna wartość deklarowanych nakładów inwestycyjnych to ponad 1 962 mln zł oraz 8 968 nowych i utrzymanych miejsc pracy.

Źródło: Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

 O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Radial - nowy gracz na polskim rynku logistyki dla e-commerce
- Panattoni Park Tychy się rozrasta
- Nowy terminal PEKAES w Olsztynie

Ostatnio zmieniany w czwartek, 17 wrzesień 2020 14:30
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe