Zaloguj się

Urzędowy Paczkomat® w Gdyni

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Urzędowy Paczkomat® w Gdyni Fot. InPost

InPost uruchomił kolejny, specjalistyczny Paczkomat® na potrzeby administracji państwowej. Nowa maszyna stanęła przed Urzędem Miasta Gdynia.

Usługa InPost - Paczkomat® Urząd 24 to efekt dążenia Gdyni do innowacyjności, realizacji idei zarządzania miastem opartym na założeniach "Smart Cities" oraz wyraz troski o bezpieczeństwo mieszkańców w czasie epidemii koronawirusa. Gdyński Paczkomat® Urząd 24 został zainstalowany przy budynku Urzędu Miasta od strony parkingu, przy ulicy Bema. Mieszkańcy Gdyni mogą teraz załatwiać sprawy urzędowe bez potrzeby wchodzenia do budynku Urzędu. Urządzenie InPost pozwala im składać i odbierać dokumenty w sprawach związanych m.in. z: prawem jazdy, rejestracją pojazdów, dowodami osobistymi czy zezwoleniem na sprzedaż alkoholu.

- Nowe rozwiązania, dostępne dzięki Paczkomatowi® Urząd 24, przyspieszą pracę Urzędu i ułatwią życie mieszkańcom Gdyni. InPost świetnie dopasował usługę do naszych potrzeb w zakresie dostępnych wydziałów i liczby obsługiwanych spraw. Godziny otwarcia Urzędu nie są już ograniczeniem. Mieszkańcy mogą nadawać dokumenty 24/7 w dowolnym Paczkomacie® na terenie miasta do Paczkomatu® urzędowego i odebrać zwrotną przesyłkę w maszynie zlokalizowanej przy Urzędzie. Wszystko to w sposób bezpieczny i bezkontaktowy - twierdzi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

- Bardzo ważne jest, by miasta były otwarte na nowoczesne rozwiązania, które ułatwią życie swoich mieszkańców - taką postawą może pochwalić się Urząd Miasta Gdynia. Nasze rozwiązanie pomaga w rzeczywistej realizacji idei zarządzania miastem opartym na założeniach "Smart Cities", które jest projektowane z myślą o poprawie standardu życia mieszkańców. Obecnie nadal kluczowe jest, aby każdy z nas świadomie ograniczał spotkania z innymi osobami. Nasza usługa umożliwia załatwianie spraw urzędowych bezpiecznie, szybko i bez bezpośredniego kontaktu z urzędnikiem, a także ogranicza konieczność oczekiwania w kolejkach, gdyż Paczkomaty® Urząd 24 są dostępne nie tylko w godzinach pracy urzędów, ale przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę - powiedział Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost.

Specjalistyczne Paczkomaty® pracują dla urzędów również w innych miastach, m.in.: w Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim, Nowym Targu, Wołominie, Koszalinie, Poświętnem oraz Kaliszu.

Źródło: InPost

O automatach paczkowych czytaj także:
- CastoMaty w Castoramie
- Żabka będzie mieć swoje automaty do obsługi paczek
- Paczkomaty® InPost pojawią się wewnątrz budynków

Ostatnio zmieniany w piątek, 18 wrzesień 2020 11:50
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe