Zaloguj się

Zespół Łukasiewicz - ILIM laureatem Polishopa Honeycombs Award 2020

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Projekt "Mobilna i stacjonarna sieć sensoryczna ze stacją bazową i plombą elektroniczną" przyniósł zwycięstwo Łukasiewicz - Instytutowi Logistyki i Magazynowania w Konkursie Polishopa Honeycombs Award 2020 w kategorii Biznes.

Konkurs Polishopa Honeycombs Award 2020 organizowany jest w ramach corocznej konferencji POLISHOPA Design Thinking Conference - wydarzenia dla pasjonatów i praktyków metodyki design thinking.
Podczas Konkursu wyłaniane są najlepsze polskie projekty związane z wykorzystaniem metodyki design thinking w kategoriach: Biznes, Projekt społeczny i Edukacja. W tegorocznej edycji, w kategorii Biznes, zwyciężył projekt "Mobilna i stacjonarna sieć sensoryczna ze stacją bazową i plombą elektroniczną" realizowany przez Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania. Autorem rozwiązania jest zespół kierowany przez dra inż. Michała Grabię, wspierany przez dra Piotra Nowaka, eksperta design thinking.
Celem zwycięskiego projektu było opracowanie rozwiązania opartego o technologie sieci sensorycznych niskich mocy, obejmujące swoim działaniem pełen łańcuch dostaw produktów. Jest to jeden system, w którego zakresie znajdują się kwestie track&trace oraz szeroko rozumiane bezpieczeństwo produktów w intralogistyce i transporcie. Rozwiązanie umożliwia pełne monitorowanie warunków środowiskowych oraz parametrów funkcjonalnych zarówno na poziomie całych magazynów, jak i pojedynczych pojazdów czy jednostek ładunkowych. Jego wdrożenie niesie ze sobą korzyści związane z ograniczeniem strat i kosztów oraz możliwości bieżącego reagowania na zdarzenia skutkujące potencjalnym ograniczeniem wartości przewożonych towarów. To innowacyjne rozwiązanie wpływa także na bezpieczeństwo konsumentów, szczególnie w łańcuchach chłodniczych branży spożywczej i farmaceutycznej.

 O cyfryzacji w logistyce czytaj także:
- Transformacja cyfrowa w Żabce
- Transporeon będzie obsługiwać cyfrowo płatności transportowe
- "Paperless" dla sprawniejszego przyjęcia dostawy

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 21 wrzesień 2020 14:37
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe