Zaloguj się

Powstanie Panattoni Park Łódź West

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Powstanie Panattoni Park Łódź West Fot. Panattoni

Panattoni inwestuje w nowy obiekt - Panattoni Park Łódź West, który powstanie w Konstantynowie Łódzkim i będzie miał powierzchnię 60 000 m kw. 11 200 m kw. zajmie dystrybutor artykułów szkolnych i przedszkolnych.

Pierwszy etap zakończy się na przełomie III i IV kwartału oddaniem do użytku 23 700 m kw. Firma działająca w branży artykułów szkolnych i biurowych zamierza stworzyć tu magazyn centralny i zajmie 10 300 m kw. powierzchni magazynowej i 886 m kw. powierzchni biurowej.

- Stawiając od początku działalności na regularny rozwój naszego łódzkiego portfolio, jesteśmy świadomi strategicznego położenia regionu dla dystrybucji krajowej i międzynarodowej. Poprzez zlokalizowanie swojego centralnego magazynu właśnie tutaj, najemca zapewnia sobie doskonały dostęp do rozwiniętej infrastruktury oraz nowoczesnej powierzchni magazynowej - powiedział Kamil Kwiatkowski, Senior Leasing Manager z Panattoni.

Panattoni Park Łódź West to jeden budynek klasy A w atrakcyjnej lokalizacji. W sąsiedztwie centrum dystrybucyjnego znajduje się budowana Zachodnia Obwodnica Łodzi, która połączy drogę ekspresową S8, biegnącą z Dolnego Śląska do Białegostoku oraz autostradę A2, łączącą Łódź z Warszawą, Poznaniem i Berlinem. Ponadto park położony jest niecałe 10 km od centrum Łodzi oraz zaledwie 8 km od międzynarodowego lotniska Reymonta. Panattoni Park Łódź West jest realizowany zgodnie z certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good, a zastosowana w nim nowoczesna elewacja zostanie wykonana według koncepcji Go Earthwise with Panattoni, zapewniając m.in. zwiększony dostęp światła dziennego.

Źródło: Panattoni

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Kolejny etap budowy Publicznego Terminalu Promowego
- Dalekowschodni Globalway w Polskiej Strefie Inwestycji
- Radial - nowy gracz na polskim rynku logistyki dla e-commerce

Ostatnio zmieniany w środa, 23 wrzesień 2020 14:32
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe