Zaloguj się

CargoWise - strategiczna inwestycja CEVA Logistics

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Operator logistyczny CEVA Logistics, należący do grupy CMA CGM, uruchamia nową, zintegrowaną platformę logistyczną CargoWise. Zastępując dotychczasowe systemy, uprości ona ustandaryzowanie globalnych procesów operacyjnych 3PL i zwiększy efektywność biznesu.

CargoWise to flagowa platforma logistyczna WiseTech licencjonowana w 160 krajach, która umożliwia dostawcom usług logistycznych wdrażanie złożonych i kompleksowych operacji w takich obszarach, jak: spedycja, odprawa celna, magazynowanie, śledzenie przesyłek, transport lądowy, e-commerce oraz zgodność z międzynarodowymi regulacjami.
Wdrożenie CargoWise ma zapewnić zespołom CEVA Logistics na całym świecie możliwość śledzenia w czasie rzeczywistym na jednej platformie wszystkich operacji spedycyjnych i celnych. Platforma, wspierając cyfrową transformację CEVA, umożliwi pracownikom dostęp do tych samych informacji w ramach jednej bazy danych, która obejmuje wszystkie funkcjonalności, oddziały, kraje i wersje językowe. Do końca 2022 roku, 50 proc. wszystkich oddziałów CEVA Logistics będzie przeprowadzać operacje już tylko za pośrednictwem CargoWise. Cały proces wdrożenia ma być zakończony do 2025 roku.

- Uruchomiając CargoWise, CEVA Logistics będzie nadal zwiększać swoją produktywność i efektywność, jednocześnie umacniając pozycję lidera w obszarze usług multimodalnych oraz logistyki kontraktowej. Dzięki naszemu doświadczeniu w sektorze transportowym i logistycznym dokonaliśmy właściwego wyboru CargoWise jako nowej platformy cyfrowej. W ostatnim czasie CEVA Logistics zainwestowała w rozwój jakości usług dla klientów, teraz to wdrożenie pozwoli nam także usprawnić pracę naszych specjalistów - powiedział Mathieu Friedberg, dyrektor generalny CEVA Logistics.

- Jest nam niezmiernie miło powitać CEVA Logistics w naszej globalnej rodzinie wdrożeniowej. To fantastyczna decyzja dla biznesu firmy i jej tysięcy specjalistów od logistyki - twierdzi Richard White, założyciel i dyrektor generalny firmy WiseTech Global. - W ciągu ostatnich sześciu miesięcy świat logistyki doświadczył wielu istotnych zmian związanych z cyfryzacją i automatyzacją procesów, które będą miały kluczowe znaczenie dla odniesienia sukcesu w przyszłości. CargoWise wzmocni i pozwoli CEVA Logistics nie tylko na znaczący wzrost efektywności operacji logistycznych w całym łańcuchu dostaw, ale także wzmocni jej globalną pozycję i siłę.

Platforma CargoWise jest kluczowym elementem realizacji programu CEVA Logistics - IMPACT 2020, ukierunkowanego zarówno na rozwój biznesu jak i poprawę efektywności operacyjnej.

Źródło: CEVA Logistics

O platformach logistycznych czytaj także:
- FM Logistic Centralna Europa rozszerza obsługę logistyczną Grupy Polpharma
- Kuehne + Nagel wprowadza platformę eShipAsia

Ostatnio zmieniany w piątek, 25 wrzesień 2020 12:30
Zaloguj się by skomentować