Zaloguj się

W Warszawie pojawił się pierwszy samoobsługowy kiosk RUCH-u

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
W Warszawie pojawił się pierwszy samoobsługowy kiosk RUCH-u Fot. RUCH SA

Warszawiacy mogą już korzystać z samoobsługowego kiosku RUCH-u. Maszyna oferuje ponad 175 artykułów codziennego użytku.

Samoobsługowy kiosk jest przystosowany do sprzedaży świeżo mielonej kawy oraz herbaty, przekąsek, słodyczy, napojów oraz produktów z kategorii higienicznej. Urządzenie stoi w Warszawie przy ul. Puławskiej 1, przy Placu Unii Lubelskiej.

- Do kiosku na bieżąco będą dostarczane świeże produkty oraz zapewniany będzie niezbędny serwis urządzeń i samej infrastruktury. Przy automacie do parzenia kawy zamontowany będzie dozownik z płynem dezynfekcyjnym, tak aby możliwe było zapewnienie odpowiedniego standardu bezpieczeństwa transakcji. Sam kiosk również będzie regularnie dezynfekowany - twierdzi Wojciech Paczyński, rzecznik prasowy RUCH SA.

Nowa forma sprzedaży jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy w tej lokalizacji mogą zrealizować zakupy całodobowo.

- Sprzedaż jest możliwa 24h na dobę, a sama transakcja zakupowa zajmuje kilkanaście sekund. Wystarczy wybrać produkty oraz zrealizować płatność w formie bezgotówkowej, na dedykowanym terminalu płatniczym. Kiosk samoobsługowy ma dwie ściany przeznaczone do sprzedaży. Na każdej ze ścian zainstalowano osobny terminal płatniczy, tak by maksymalnie usprawnić sprzedaż - wyjaśnia Tomasz Iwanicki, kierownik Działu Rozwoju i Utrzymania Sieci RUCH SA.

Samoobsługowy "RUCH" to pierwsze rozwiązanie, które wykorzystuje wolnostojący kiosk z wbudowanymi maszynami. Klient może tu zrobić zakupy szybko i bezpiecznie. System płatniczy zainstalowany w kiosku pozwala na płatność kartą i BLIK-iem.

- Staramy się wyczuwać trendy wśród klientów oraz szukać nowych formatów sprzedaży, tak by móc zapewnić naszą ofertę wszędzie tam, gdzie są potencjalni klienci. Samoobsługowy punkt sprzedaży to z jednej strony wygodne miejsce zakupów, a z drugiej możliwość działania w trybie non-stop. Jesteśmy przekonani, że tego typu pomysł przyjmie się na rynku i już niebawem będziemy mogli zwiększać sieć samoobsługowych kiosków, w których będzie można kupić najpotrzebniejsze rzeczy, coś zjeść, a przy tym wypić smaczną kawę lub herbatę - uważa Piotr Regulski, członek zarządu RUCH SA.

Pierwszy samoobsługowy kiosk umożliwia również badania trendów konsumenckich i dostosowywania najbardziej elastycznej oferty, dostępnej w punkcie sprzedaży.

Źródło: RUCH SA

O wykorzystaniu automatów czytaj także:
- Urzędowy Paczkomat® w Gdyni
- CastoMaty w Castoramie
- Żabka będzie mieć swoje automaty do obsługi paczek

Ostatnio zmieniany w piątek, 25 wrzesień 2020 13:34
Zaloguj się by skomentować